polyamoria ja biseksuaalisuus

Anonyymi

Itse olen jo pidemmän aikaa haaveillut polyamorisesta suhteesta, jonka muodostaisivat 2 bi miestä ja yksi (tai kaksi naista). Onko kellään kokemusta moisesta? Voiko sellainen toimia? Itse haavailen elämänmittaisesta polysuhteesta, en mistään "kokeilusta". Itseäni eivät innosta lyhytaikaiset suhteet eikä seksi ilman vahvoja tunnesiteitä. Haaveilen myös lspsista. Miten ne sopisivat tuollaiseen kuvioon?

1

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Itselläni on ollut vuosia "haussa" polysuhteet. Ei tunnu löytyvän miestä/miehiä jotka ymmärtäisivät ja hyväksysivät tämän. Mono immesiä on ollut, mutta aina loppunut sitten siihen kun ihastun/rakastun toiseenkin.

      Mustasukkaisuus ja tunteiden hallinta tuntuu olevan monelle vaikeaa. Toki en rajoita suhteissani aikuisten määrää, mutta olisin tyytyväinen jos löytäsin parisuhteeseen ymmärtäväisen immeisen. Oli sitten kyseessä mitä sukupuolta hyvänsä.
      S24 sähköpostista tavoittaa jos tahtoo :)

      -Turhautunut etsijä

    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      82
      4787
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      187
      2113
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      132
      1792
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      175
      1425
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1291
    6. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      17
      1113
    7. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1106
    8. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      304
      996
    9. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      993
    10. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      52
      976
    Aihe