Laadukasta kesähuvilaa hakemassa ison vesistön varrelta?

Anonyymi

Onkohan Hämeenlinnan seudulla markkinoilla vielä yhtään vapaita huviloita? Hyvä ranta , rauhallinen sijainti eli ei siis ihan asfalttitien varressa ,kirkas puhdas iso vesistö ja golfkentän läheisyys luetaan kyllä eduksi valintaa tehtäessä. Aulangon Luxus-huvilat voisi olla yksi vaihtoehto mutta myynnissä sieltä ei taida olla nyt yhtään vapaata kokonaisuutta.

13

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä tule köyhä Hämeenlinnaan. Täällä on jo paskajauhavia itkijöitä.

      • Anonyymi

        Miksi sinua noin itkettää?


    • No ei niitä ainakaan tällä sivustolla myydä eikä vuokrata.

      • Anonyymi

        Jospa aloittaja ei tiedä Etuovesta, Oikotiestä? Ja sanomalehteenkin kai voi laittaa ostetaan-palstalle?


    • Anonyymi

      Mulla on vapaa huvila.

    • Anonyymi

      Aulangon Luxus-huvilat tulevat piakkoin myyntiin eli heti harjannostajaisten jälkeen ne ovat kaupan. Etuosto-oikeus tosin pääkaupunkiseudun raharikkailla mutta jos jotain jää tähteiksi niin kyllä kai paikallisillekin annetaan mahdollisuus liittyä eliittialueen yhteisöön.

      • Anonyymi

        Ei koske sinua vaan niitä joilla on rahaa.


      • Anonyymi

        Ja harjan ostajaiset on koska? 2037?


      • Anonyymi

        Ai että oikein "brovo"? Mitä lie tarkoittaakaan...


    • Anonyymi

      Heititpä hyvän huulen että etsit MUKA huvilaa. Muutama pöllö minun lisäksi tähän kirjoittikin.

    • Anonyymi

      Ruusulaakso voisi olla sinulle unelmien täyttymys.

      Paikalle annettu nimi on ehtaa hämäläistä markkinointihöttöä, mutta se ei varmasti haittaa. Niin on höttöä rakentamisen jälkikin, jos ostat rakennusliikkeen ehdoilla suunnitellun rakennuksen.

      Jos haluat aitoa laatua, osta tontti ja rakennuta unelmiesi huvila sinun ehdoillasi. Kannattaa tähdätä pitkäaikaiseen omistukseen, sillä jälleenmyyntiarvo voi kirpaista, jollet ole oikeasti rahanaisia tai rahamiehiä. Kesähuvilasi arvo rapautuu Hlinnassa nopeammin kuin monella toisella paikkakunnalla. Mutta se ei estä sinua, perhettäsi ja ystäviäsi nauttimasta täysillä huvilastasi, joka voi olla jopa talviasuttava. Älä unohda Hlinnan tarjoamia muita korkeatasoisia palveluita, ne kutsuvat houkuttavasti tykönsä.

      • Anonyymi

        Kuten Tapahtumapuisto, kaupunkilaisten uusi olohuone, joka ei koskaan nuku.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      269
      7067
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      64
      3789
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      257
      3072
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      52
      1829
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      1
      1297
    6. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      3
      1182
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      5
      1047
    8. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      101
      993
    9. TTP avajaiset

      Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja
      Haapavesi
      40
      952
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      921
    Aihe