Osaako kukaan neuvoa, että mistä voi tiedustella Peijaksen sairalaan kirurgian (päiväkirurgia) liittyviä asioita.
Netistä HUS:in sivuilta löytyy vain osastokohtaiset numerot. Mistään ei löydy esm. kirurgian poliklinikan numeroa. Oletettavasti itselleni on leikkausaika tulossa Peijakseen päiväkirurgian puolelle. Mutta en tiedä mistä tiedustella hoitoonliittyviä asioita.
Oletettavasti omaan hoitoon liittyviä asioita voisi kaiketi tiedustella Anestesia- ja leikkausosasto L:stä mutta voiko tuohon toimiston numeroon potilaat/hoitoon tulossa olevat soittaa joka sivuilla näkyy ?
Vai onko sittenkin oikea numero potilaiden neuvontapuhelin joka toimii vain
arkisin. En edes tiedä onko tuo L-osasto viikonloppuisin auki? Osaako joku neuvoa.
Ei vaan tekisi mieli soitella ihan summamutikassa ja saada mahdollisesti "vihaisen" sihteerin/osastonhoitajan kiukkuja päälle että miksi soitat tähän numeroon kun ei ole oikea numero.
Peijaksen sairaala
Anonyymi
2
2085
Vastaukset
- Anonyymi
Keskus yhdistää kyllä oikeaan numeroon, joten soita siihen arkena työaikaan. Päiväkirurgisia toimenpiteitä tehdään vain arkipäivisin ennakkoon sovittuina aikoina.
Jos sinulle on kirjoitettu lähete päiväkirurgiaan, saat leikkausajan lähestyessä aikamoisen nipun papereita Peijaksesta ja niistä löytyy kyllä tarvittavat tiedot puhelinnumeroineen.
Yleensä lääkärit haluavat nähdä potilaan ensin ja vasta sitten asetetaan leikkausjonoon, joten kutsu voi tullakin ensin kirurgian poliklinikalle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1176186Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto625131SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun654252SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt973831Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost123611Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1203168SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522546Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352479Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat662232Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val261583