Oon ihastunut yhteen tyttöön salilla. En tunne häntä, suunnilleen saman ikäinen kuin minä, en tiedä seurusteleeko hän ym..
Hän kattelee aina välil minuu siel ym. en tiedä kyllä yhtään että onko hän kiinnostunut minusta mutta oisko jtn keinoja jolla voisin saada jtn kontaktia häneen tjsp.. Puhumaan en varmasti uskalla mennä, olen niin ujo :D
Hän kattelee aina välil minuu siel ym. en tiedä kyllä yhtään että onko hän kiinnostunut minusta mutta oisko jtn keinoja jolla voisin saada jtn kontaktia häneen tjsp.. Puhumaan en varmasti uskalla mennä, olen niin ujo :D
Vastaukset 2
Vanhimmat
huomaan että olet tyyppiä joka ihastuu oikeasti.. en suosittele.. koska akoista 99,9% on täysiä kusipäitä. pettää minkä kerkee, ja leikkii tunteilla. eikä välitä ja valehtelee.
no mut itehän päätät.. opi vaan olee varovainen.. mut suosittelen et varauksella jokaseen akkaan.. tunsin erään tytön koko ikäni.. sekin teki jotain niin pahaa etten viitsi täs selittää.. ja huomasin että paras ystäväkin voi olla ihanku kaikki muutkin.
tunnen kymmenii tyttöi, kaikki samanlaisia.. kaikki ihanat tytööt on piilos jossai
yhteinen puheenaihe kyllä varmaan löytyis, jos kerta molemmat käytte salilla. jos uskaltaisit, voisit kysästä hänelt jotain laite/liikesuosituksia yms. jos oot liian ujo, ni jätä sille sit vaik viesti johonki. salin kassalle tai sen tavaroiden joukkoo, täs on tietty ongelmana se, ettei se ahkä saa viestiä tai miten sä ylipäätään pystyt luomaan viestinjättö tilanteen. jos käyt salilla jonkun kaverin kanssa, kysy jos se vois auttaa tutustuttamisessa. niin ja jos se sua kattelee, ni iskepä sille ens kerralla silmää...jutteleminen on kyl jossain vaiheessa pakollista;)anna vaan mielikuvituksen laukata, ni ideoita löytyy, helpointa ois tietty mennä juttelee;)