LÄHIHOITAJAN NÄYTTÖ

Anonyymi

Mulla on kohta tulossa osaamisen näyttö palvelutalossa ja nyt pitää alkaa tekemään näyttösuunnitelmaa. Munhan täytyy näyttää vanhustyöhön liittyvien lakien osaaminen, mutta miten ne voi näyttää osaavansa? Lakejahan on vielä vaikka kuinka monia. Miten te olette näyttäneet niiden osaamisen, jos teillä on ollut näyttö?

2

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mieti vaikka aspetiikkaa, ihmisen kunnioitusta ja ohjausta näyttötilanteessa. Selitä mitä teet ennen kuin toimit, sillä potilaalla on oikeus tietää mitä hänelle tehdään ja mihin hoitoon on vaikka sitoutunut. Koska jokaisella asiakkaalla on oikeus hyvään ja kunnioittavaan hoitoon niin kohtele tätä ymmärtäen vaikka vaikuttaisikin kiittämättömälle tai ei enää kykenisi selvään vastavuoroiseen kontaktiin.

      Aika itsestäänselviä juttuja miten nyt muutenkin toimisit eri tilanteissa. Näyttösuunnitelmasta minulla ei ole kokemusta.

    • Anonyymi

      Hei!
      Minä olen kouluttautumassa lasten ohjaajaksi ja takana on jo kaksi näyttöä, kummassakin on ollut laki osat näytössä ja olen saanut ne hyväksi näytettyä kirjallisella työllä, eli olen tehnyt tiivistelmän laki asioista kirjallisen työn mukaan, ja se on riittänyt ainakin minun näyttöihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      181
      2506
    2. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      183
      2044
    3. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      177
      1935
    4. Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!

      Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys
      Maailman menoa
      122
      1731
    5. Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."

      The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise
      Tv-sarjat
      31
      1635
    6. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      124
      1572
    7. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      179
      1245
    8. Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle

      Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su
      Perussuomalaiset
      171
      1205
    9. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      68
      1175
    10. Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän

      Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c
      Perussuomalaiset
      78
      1155
    Aihe