Käytiin vaimon kanssa ensimmäistä kertaa Fuengirolassa lomamatkalla, koska olin huomannut, että aika moni, joka on siellä käynyt, alkaa itsekin suunnittelemaan muuttoa sinne, vaikka olisivat vain lomalla käyneet. Siksi ajattelin, että Fuengirolan on pakko olla hieno paikka.
Hotellimme oli Stella Maris ilman mitään aterioita. Täytyy sanoa, että kun kotiinlähtö koitti, olo oli haikea. Aina aiemmilta matkoilta on ollut kiva palata kotiin, mutta nyt olisi ollut kivempi jäädä lomakohteeseen.
Fuengirolaan on pakko päästä uudelleen, onhan se osa etelä-Suomea.
Fuengirola ylitti odotukseni
2
150
Vastaukset
- Anonyymi
Lähes jokainen joka Fuengirolassa käy yllättyy positiivisesti. Tästä pitävät huolen totaalisen kamalat TV-sarjat, joissa paikasta saa täydellisesti väärän kuvan. Muutoa suunnitellaan mekin.
- Anonyymi
alkaa totuus paljastuun,kun Los Bolichesin pikkusuomi näyttää alkuhuuman jälkeen totuuden. sen niin moninaisen.Suomi ei poistu suomalaisesta paikkaa vaihtamalla.Kaikki vain kärjistyy,kun pienelle pläntille pakataan muutama savolainen liikaa. Valinnanvapaus on onneksi sielläkin olemassa.valita paikat ja seuransa. Kierrä Suomi-paikkoja läpi,ehkä omasi löydät. Realistina myös ilkeyden,kateuden,panettelun,vähättelyn. Punainen lanka olisi jokaisen hyvä löytää pitkällä tähtäyksellä,viihtyäkseen. Tekemistä on,aurinkoa,lämpöä,valoa.Omia ongfelmiasi et pakoon pääse Espanjaankaan. Luovuttaa ei kannata liian aikaisin ja heppoisin perustein.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait783402Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41304Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani41081- 261056
Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68810Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es44762Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60744Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä45739Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t29683Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4667