Tabuan laakso levada Nova

Anonyymi

Tie Ribeira Bravasta levada Novalle on poikki, onko vaihtoehtoista reittiä tai osoitetta, mistä Tabuan laakson levadan toinen pää löytyisi? Navigaattorista ei näillä serpentiini teillä ole apua!

2

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä se eilinen vastaukseni on hävinnyt, liian monta ulkomaalaista paikanniemeä ja automaattisiivoaja iskee. Ei tänne voi enää kirjoittaa muuta kuin provokaatioita ja niitä ei siivoaja poista, upea systeemi.

    • Anonyymi

      Kiitos linkistä, ehdin nähdä sen! Enpä ole tällaista keskustelupalstaa tavannut, mistä hyödylliset linkit hävitetään. Mutta Tabuan laakson levada Novan loppupää löytyi ajamalla Ribeira Bravasta tunnelia pitkin Ponta do Solin suuntaan. Tunnelin jälkeen käännytään heti oikealle, missä opasteet Levada Nova. Opasteita seuraamalla ja vasemmanpuoleiselle rinteelle tähtäämällä, Levada löytyi!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      88
      2503
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1455
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      84
      1378
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      923
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      900
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      33
      773
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      773
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      102
      771
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe