Kepun kannatus edelleen laskussa

Ylen gallupin mukaan kepun kannatus on enää 12,4 prosenttia.
Näinköhän kepun kannatus kohta painuu alle 10 prosentin?

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ylimääräinen hätäkokous tulossa, kenttäväki tulee sanomaan mielipiteensä, puolueen johtamisesta ja samalla keskusta jättää hallituksen, siirtyen oppositioon, mikä olisi pitänyt olla jo itsestään selvyys vaalien jälkeen.

      • Anonyymi

        Kyllä kepu hallituksessa pysyy. Sen takaa jo tämä soteen kaavailtu maakuntamalli. Sillä luodaan monelle kepun jäsenkirjan omaavalle suojatyöpaikka hallinnossa jota ei todellisuudessa tarvittaisi ja jossa palkkaa vasten tarvitsee vain oleilla työpaikalla.


    • Anonyymi

      Olkaa kainuulaiset mielissään, että kepu on hallituksessa, sillä muutenhan teidät perukkalaiset Rinteen toimesta unohdettaisiin kokonaan!

    • Anonyymi

      Keskusta vaihtaa nimensä nimi on takinkääntäjät , puheenjohtajaksi ottavat Paavo Väyrysen.

    • Anonyymi

      Tulette huomaamaan monta, monta takin kääntöä vasemmiston puolelta lupaamistaan asioista, ennen vaaleja.

    • Anonyymi

      Rehellinen politiikko, kanki-kaikkonen, tulee ja tekee ihmeen. Kannatus nousee ja yhdessä Mari-Sannan kanssa he ajavat natsit pois. Jooko?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      151
      10964
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5240
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2453
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2143
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1711
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1554
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1251
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1186
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      892
    Aihe