lisätietoja kaivataan...

Lady

Elikkäs onkohan akupunktiosta apua seksuaaliseen haluttomuuteen?
Kuinka paljon akupunktio maksaa?siis noin suurin piirtein hintahaarukka?Korvaako kela osan jos on lääkärin lähete?

4

729

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • virpi

      Pari vuotta olen kärsinyt lähes totaalisesta haluttomuudesta. Ajatuskin tuntuu pahalta. Tällä viikolla kävin akupunktiossa ja sen jälkeen ekan kerran pariin vuoteen suutelu tuntui hyvältä ja jopa muutenkin halutti. Ikävä kyllä seksiin ei varsinaisesti ollut juuri silloin mahdollisuutta. Seuraavana päivänä vaikutus oli jo vähentynyt. Olen menossa uudelleen ensi viikolla ja toivon, että asia korjaantuu...

    • Tintti

      Kysymyshän ei ole pelkästään haluttomuudesta, jota akupunktiolla hoidetaan, jos haluttomuuden takia akuun mennään, vaan hoito on kokonaisvaltiasta mielen hoitamista, joka vaikuttaa myös haluttomuuteen. Olen itse ottanut akua lievään masennusvaivaan ja aina se on auttanut, silloin myös tunnelukot ovat auenneet.
      B-vitamiini, foolihappo, magnesium, kalsium ja epa-e lisänä niin olo paranee vähitellen ja vaikeiden asioiden ja kiireen sietokyky nousee.

      • Lady

        Kiitos teille tiedoista!Osaako kumpikaan sanoa noista hinnoista mitään?Tiedän että kyse on hoitosarjasta jossa käydään useammin.Muiden vaivojen takia olen ajatellut akupunktiota kokeilla mutta tuli mieleen että auttaisikohan tähänkin.


      • Tip
        Lady kirjoitti:

        Kiitos teille tiedoista!Osaako kumpikaan sanoa noista hinnoista mitään?Tiedän että kyse on hoitosarjasta jossa käydään useammin.Muiden vaivojen takia olen ajatellut akupunktiota kokeilla mutta tuli mieleen että auttaisikohan tähänkin.

        Hei! Hintahaarukka on yleensä 30-50, mitä itse olen nähnyt. Pitempää hoitosarjaa ottaessa kannattaa kysellä pienemmän kertamaksun perään. Yleensä hoitosarjojen hinnat ovatkin soviteltavissa.

        Aurinkoista päivän jatkoa! :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1275
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      891
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      716
    4. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      656
    5. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      632
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      606
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      587
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      535
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      463
    10. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      443
    11. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      438
    12. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      437
    13. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      435
    14. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      113
      434
    15. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      19
      430
    16. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      427
    17. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      82
      417
    18. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    19. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      390
    20. Veikkauksen asiamiehen provikat?

      Minkä verran peliautomaatin pitäjä saa peliautomaatin tuotosta?
      Maailman menoa
      28
      379
    Aihe