Firefox selain

Oli pari sähkökatkoa, ja kone oli auki. Kun käynnistin koneen uudelleen niin Firefoxin kaikki asetukset oli muttuneet oletusasetuksiksi.
Mistähän tällainen voisi johtua?

12

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Päivitys versioön 67.0 on asentunut. Ehkäpä Se sai aikaan uudelleensyntymisen ihmeen.

      • Niin näkyy olevan numero 67.0.1


      • Anonyymi

        Nyt taitaa olla jo 67.0.2 -versio jakelussa. Kehitys kehittyy vauhdilla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nyt taitaa olla jo 67.0.2 -versio jakelussa. Kehitys kehittyy vauhdilla.

        "Kehitys" mennnyt vauhdilla takapakkia, onneksi on vielä oikeitakin selaimia, jotka toimii niin kuin haluaa, eikä vakoile.


    • Anonyymi

      Ne ovat nuo kuukkelin romikset tuollaisia, vakoiluasetukset menee automaattisesti päälle, eikä suojaavia lisäosia saa asennettua. Oikeassa Firefoxissa 52 ja Waterfoxissa (Classic) ei tuollaisia ongelmia.

      • Anonyymi

        56 viimeinen oikea FF.


    • Anonyymi

      Minulle taas kävi niin että Firefoxin uusimman päivityksen asentumisen myötä yksityinen tietokoneeni näyttää kokeneen mystisen muodonmuutoksen yrityskoneeksi: asetusvalikkoon ilmestyi ilmoitus: "organisaatiosi hallitsee asetuksiasi" - eikä sitä saa näköjään millään pois, selaimen poisto ja uudelleenasentaminen vanhemmalta romukoneelta kopioituna 2 v vanhana versionakaan ei auta, päivitykset latautuvat heti automaattisesti ja niiden mukana tämä 'organisaatio'. Joten tähän taisi loppua Firefoxin käyttö meillä...

    • Anonyymi

      Aikoinaan aloittaessani koneessa oli firefox,mutta You tube näkyi vain pätkinä. Ihmettelin ja kiroilin turhan kauan ennen kuin kysyin operaattorilta syytä. Siellä tilanne oli tuttu ja kehoitettiin vaihtamaan google chromeen. Sen jälkeen ei ainoatakaan häikkää. Firefox ei tule ikinä koneelleni takaisin.

    • Anonyymi

      Hahhah, etkö ole koskaan kuullut Linuxista? Siellä toimii sulavasti Ff68.xx

      • Anonyymi

        Joopajoo, se on nykyään jo 69. Ja jos et tykkää Googlen vakoiluohjelmista niin pitää laittaa Chromium joka on avoimen koodin tuotos.


    • Anonyymi

      Uusin FF on v. 69.0.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      193
      5147
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      37
      4537
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      11
      3171
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      263
      3092
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      160
      3021
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      54
      2578
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1949
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      56
      1903
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      84
      1896
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1829
    Aihe