Kuolemantuomio!!!

5

242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se oikeus jaetaan sillä paikkakunnalla tai tuomiopiirissä, missä teko on tapahtunut. Käsittääkseni oikeutta ei voi lähteä hakemaan parhaaksi katsomaltaan paikkakunnalta tai valtiosta vaikka tuomiokäytäntö ja laki olisi muuta kuin Suomessa.

    • Anonyymi

      Mitä tarkoitat sanonnalla sivistyneessä Saudi-Arabiassa?

    • Kuolemantuomio on hyvä juttu: jos joku tappaa jonkun, niin tekijä ansaitsee kuolla. Kuolemantuomio on saatava tänne Suomeenkin.

      • Anonyymi

        Ennemmin tarvittaisin elinikäinen vankeusrangaistus ilman mahdollisuutta vapautua armahdusautomaatilla. Ja työjärjestelmä, jossa vangit tuottavat oman ruokansa. Tai ovat sitten nälässä jos ei viljely nappaa.

        Lähinnä tulee mieleen erilaiset kiduttajaihmishirviöt ja useita ihmisiä surmanneet. En vain keksi, miksi heille pitää järjestää puitteet 3., 4. jne. ihmisen nirhaamiseen.


    • Anonyymi

      Tuomari oli sitä mieltä, että henkilö, joka joutui hyökkäyksen kohteeksi on velvollinen hoitamaan tuhon jäljet, mm. rikottujen kodin ikkunoiden lasinkappaleet.
      Myöskään fyysisiä vammoja ei huomioitu. Poliisin raportin mukaan kyse oli yksipuolisesta hyökkäyksestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      39
      4017
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      268
      3951
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      135
      3487
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      87
      3470
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      22
      2327
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      34
      1833
    7. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      60
      1726
    8. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1640
    9. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      33
      1548
    10. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      93
      1495
    Aihe