Kuorma-autojen siirtolavojen villit peränylitykset, giljotiinilavat, muodostavat tien päällä yllättävän ja pelottavan vaaratekijän.
Kun lava vedetään kuorma-auton lavalle, niin ajoluiskasta muodostuu pari metriä pitkä giljotiinin terä auton taakse.
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/8b5301a2-77b8-496c-91dd-c339bced6655
Giljotiinilava
Anonyymi
1
163
Vastaukset
- Anonyymi
Olet oikeassa!! mutta, muodostaa vaaratekiän ainoastaan niille autoilioille jotka eivät piittaa turvaväleistä...siis, ajavat siinä parin mertin päässä takana!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 457819
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/815162Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka593859Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu903819- 983559
- 553203
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod723166Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint342568IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2112222- 521678