Olen 65v. nainen ja kärsin yöhikoilusta.. Laskimovaivojeni vuoksi en voi käyttää hormoni korvauslääkkeitä. Olen kuullut että jotkin saavat apua mielialalääkkeistä (serotoniini)..Jos sinulla kokemusta ko. asiasta, kerrotko?
Yöhikoilusta eroon
3
137
Vastaukset
- Anonyymi
Minua on auttanut se, että käytän ohuempaa peittoa ja vähemmän vaatetta.
Terv.
Matias Oskari- Anonyymi
Onko joku erehtynyt hankkimaan vaarille netin? Oliko siinä mitään järkeä? Nyt pappa pienessä sievässä "hauskuuttaa" naisia.
- Anonyymi
Heippa, täällä toinen yöhikoilusta kärsivä.. Minäkään en voi käyttää hormonikorvaushoitoja ja nyt lääkärini määräsi minulle mielialalääkkettä Seronil. Minua arvelutti todella paljon ottaa niitä käyttöön, koska en varsinaisesti kärsi masennuksesta. Nyt olen syönyt niitä viikon ja ilokseni olen huomannut nukkuvani vähän paremmin.. En hermostu jos uni ei ala tulla ja jonkinlainen rauha on laskeutunut minuun. Onko täällä muita joille olisi määrätty näitä lääkkeitä, kokemuksista olisi kiva jutustella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637