Miten missään ei ole ollut tästä mitään juttua? Ei myöskään suljetuilla foorumeilla. Pitäiskö jättää duuniin menemättä vai mitä, kun vaatiivat valvotun huumetestin. En käytä kamaa, mutta miten ihmeessä kehtaan mennä hoitajan eteen antamaan näytteen, kun kaikki paikat paljaana ja haaroissa pillu, vaikka muuten ulkoisesti olen raavas mies?
Virtsakoe transihmisenä
13
1054
Vastaukset
- Anonyymi
Ei se hoitsu siinä sun vieressä seiso. Ikkunallinen vessa ja seuraa hieman etäämpää. Eikä tuijota. Ja ovat nähneet vaikka mitä.
- Anonyymi
Eikä se hoitsu hypi seinille jos kertoo ennen koetta reilusti että kyseessä on transmies.
Itselläni oli aikoinaan vähän erilainen vastakkainen testivaihtoehto. Hoitsu meni vähän hämilleen kun alkoi tuumimaan että miten tuo virtsasuihkutesti saadaan otettua heidän laitteillaan. Totesin että sujuu helposti entisillä vehkeillä (ylimenokausi meneillään).
- Anonyymi
Asun pienellä paikkakunnalla jossa entinen koulukiusaaja on hoitajana, eivät välttämättä ole nähneet transihmistä.
- Anonyymi
Jos hän käyttäytyy asiattomasti niin siitä vaan viestiä sitten ylemmälle tasolle. Ihan sama millä vehkeellä pissaa, ei siihen ole kellään mitään sanomista.
- Anonyymi
Onkohan siihen jotain estettä, että käyttäisi realistisen näköistä STP:tä? Vai onko ongelma, että virtsa koskee vierasesineeseen?
- Anonyymi
Koetta ei varmaankaan hyväksytä, koska voidaan epäillä että apuvälineessä on piilossa puhdasta virtsaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koetta ei varmaankaan hyväksytä, koska voidaan epäillä että apuvälineessä on piilossa puhdasta virtsaa.
Pre-op-transmiehen kohdallahan tuota ei epäiltäisi ja paljastuessa mitään virtsapussia ei löytyisi.
- Anonyymi
Olisit ajatellu aikanaan loppuun asti
- Anonyymi
Ajatellut mitä? Mennä leikkaukseen vai? Vai prosessiin? Että olisi pitänyt jättää koko oma elämä elämättä siltä varalta, että joskus joutuu valvottuun virtsakokeeseen - joka muuten meni hyvin ja nyt olen hyvöpalkkaisessa työssä, jossa olen kaikkien silmissä mies.
- Anonyymi
Ei sullakaan hyvin mene, kun kaivelet jotain transihmisten vanhoja ketjuja. Tottakai prosessiin ja sen jälkeiseen elämään liittyy omat ongelmansa, mutta tietenkään kukaan ei jätä prosessia väliin sen takia. Sanotko lapsettomuuttaan itkevälle naiselle, että olisi kannattanut ruveta lesboksi, niin sulla olisi nainen synnyttämässä lapsia?
- Anonyymi
Ei kai tuollasessa testissä oo pakko välttämättä paikkoja paljastaa, voihan sitä kusta niinkin että vetää alushousuista vaan ”takaosan” alas jos siis kusee istualtaan. Ei näissä testeissä mun tietääkseni ainakaan oo virallista vaatimusta että genitaalialue pitäis näyttää jos siis on kyse työtarkastuksesta eikä esim. päihdevieroituksen seurannasta
- Anonyymi
Oon kuullut yhdeltä transmieheltä, että testissä käskettiin seisomaan, kunnes sitten kertoi olevansa trans ja sitten istuminen olikin ok.
- Anonyymi
Olen miettinyt mitä siinä oikeasti tapahtuisi, jos ilmoittaisi testissä, että tämä on se tapa, jolla (transmiehenä apuvälineen kanssa) kusen, ja pakottaminen muuhun olisi syrjintää. Tunnen yhden etniseen vähemmistöön kuuluvan miehen, joka vetosi siihen, ettei hänen kulttuurissaan voi riisuutua naishoitajan edessä ja hänen annettiin tehdä huumetesti yksin. (Hän oli käyttäjä ja huijasi testissä, itselläni ei todellakaan ole tätä motiivia)
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001700Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561326Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?731275Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311018Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47916Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51913Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44872- 108840
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37830