sellasta pitää kysästä että onko Sveitsi kuinka kallis maa..??oletukseni mukaan olisi,mutta varmistusta kaipailisin....paljonko sveitsissä menee rahaa esim.normaalijuttuihin..shoppailuun,baariin,kulkuvälineisiin ja mitä nyt kaikkea muuta...kiitos jos joku viitsii vastata koska on aika tärkeetä!
Kallista,kallista..onko??
tyttönen
2
1028
Vastaukset
- ei kovin kallista
Varmaan aika hyvä keino ajatella Sveitsin hintoja on lisätä Suomen hintoihin 10-20 prosenttia. toki verotuksen kautta jotkut tuotteet ovat halvempia kuin toiset, musiikki ja ruokailu on kohtalaisen hintaista ja bensa halpaa. Yleensä vain käyn (autolla) Sveitsissä, ostokset teen Ranskassa tai Saksassa, joten en analysoi sen tarkemmin.
- elama on
Sveitsi on aika kallis maa. Tosin hintaerot on tasoittuneet kummasti sen jälkeen, kun Suomi siirtyi euroon ja hinnat kallistuivat täälläkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663372Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh453184Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222688- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä861487- 391330
- 821199