ihan täällä netissäkin, kaikki varmasti tietää, että kunnian loukkaus on rikos, vainoaminen on rikos, petos on rikos, sekä petoksen yrityskin on rikos. Jos näissä joku menee liian pitkälle kaivaa verta nenästään.
Kannattasko lopettaa ne muiden haukunnat
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Verta? Ei oikeusistuimissa täällä Suomessa ketään tuomita hakattavaksi. Oletko Neuvostoliitosta? Sitä paitsi (onko se yhdyssana nykyisin) kunnianloukkaus (yhdyssana) kohdistuu aina johonkuhun tunnistettavissa olevaan henkilöön, Anonyymi.
Jos joku saa vielä syytteen jostain tuon kaltaisesta niin siinähän sitä verta kaivaakin nenästään. Mutta tuollaisilla herjaajillahan taitaa vankilastakin olla jo kokemuksia muutoinkin. En epäilis hetkeäkään.
Voihan sinne oikeustoimiin mennä kyselee tarviiko täällä paikkakuntaa vaihtaa ja millä se maksetaan niin saa vastauksen siihenkin. Ei kukaan sille mitään mahda vaikka olis kuinka härski tapaus tahansa. Kaikkeen ei pidä alentua vaikka olis mitä mielipiteitä.
Kela maksaa muuton ei sitä tarvitse mennä pidemmäs kyselemään.
Kela ei maksa muuttoa kun ei se raha yksinkertaisesti siihen riitä. Näin se vain on. En tiedä miten ennen oli mutta nykyään ei.
120 / 180 euroa niin minne asti sillä kukaan menisi, ei se ole mitään muuta kun työttömien herjaamista. Ja muuthan täälläkään ei herjaa kun työttömät toisiaan, tuskin tänne mikään hyvin toimeentuleva tulee edes lukemaan tällästä shittii.