Auto siis polo vuosimallia 98, toimii 1,4 litran bensamoottorilla. Ajaessa akun (lataus)vikavalo syttyy, jolloin kierrokset tipahtaa nollaan ja moottori sammuu. Auto käynnistyy uudestaan vähän ajan päästä, jolloin vikavalo ei enää pala. Pienen ajon päästä sama toistuu, eli vikavalo napsahtaa päälle ja auto sammuu jne.
Missähän mahtaa olla vika? Laturin hihna vaikuttaa olevan kunnossa käsipelillä kokeiltuna. Autolla ajettu 95000tkm, elikkä suhteellisen vähän ikäisekseen.
Tarvitaan hyviä neuvoja.
Volkswagen Polo -98 sammuilee ajossa
Anonyymi
2
151
Vastaukset
- Anonyymi
Auto kannattaa viedä huoltoon.
- Anonyymi
Eikö volkkareihin vaihdeta kokonaan uudet moottorit ja vaihteistot jo siinä 50 tkm kohdalla, loppuu öljynsyönti ja muut vaivat hetkeks. Tossahan ei ole kuin laturin hiilet loppu, silti vaihtavat uuden laturin asevelihintaan, korjaaminen kun ei lyö leiville.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 484046
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131920Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631385Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951316Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681205Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51081- 47961
Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥28939Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti334930En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?40917