Reseptin saanti??

Anonyymi

Miten helposti nykyään lääkäri kirjoittaa alle 30v miehelle viagra/vastaavan reseptin? Saako sen kun pyytää, ei tahdo työ stressin takia hoitua hommat makkarin puolella

6

881

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä reseptin saa aika helposti, on niin yleinen ongelma.

    • Anonyymi

      Kannattaa jättää ne kainalokepit hakematta ja keskittyä hoitamaan ongelman todeillista syytä, jolla hoitaa myös kokonaisvaltaisemmin omaa elämänlaatuaan.

      Tekninen lääke-erektio ei ole avuksi kun psyyke ei ole linjassa, eli nautintokaan ei ole linjassa vaikka ilosauva lääkkeillä pelittäisikin.

      Kun lähtee sutta pakoon, niin tulee karhu vastaan.

      Ps. Yleisellä tasolla. Muutenkin tällä palstalla jengi vaikuttaa olevan kovin kiinnostunut lyhyen tähtäimen helpoista pilleri-ratkaisuista sen sijaan, että pyrkisivät selvittämäaän ongelman todelliset syyt ja korjaamaan tarvittaessa elintapojaan.

      Osassa tilanteita erektio-ongelmat voivat kieliä alullaan olevista vakavemmista muista terveysongelmista kuten veri- ja sydänsairauksista ja / tai alkavasta diabeteksesta.

      Sitten kun tuo sivuutetaan erektio-pillereillä, niin myöhemmin tulee se karhu vastaan.

    • Anonyymi

      Surullista, että elämä on niin suorittamista, että seksikin on vain suoritus muiden joukossa. Kuinkahan pitkään ajattelit jaksaa työelämässä ennen burnoutia/sairaseläkettä? Kun poltat kynttilää molemmista päistä, se palaa nopeasti loppuun. Hillitöntä vauhtia ei kestä mieli eikä kestä kroppa. Komppaan edellistä kirjoittajaa.

      Itse olen muuten nuorena eläkkeelle päätynyt, joten oikeasti, kun ensimmäiset varoitusmerkit ilmenevät siitä, ettei jaksa, pitää asialle tehdä jotain. Muuten terveys ja elämä romahtaa kuin korttitalo.

    • Anonyymi

      Tänään hommasin OmaMehiläinen digiklinikan kautta. Kerroin ongelmasta sovelluksen kautta lääkärille, ja ensimmäisenä lääkäri kysyi olisinko valmis kokeilemaan erektiolääkettä. Eli vastaus kysymykseen, reseptin saa todella helposti ja äsken kävin lääkkeet hakemassa apteekista.

      • Anonyymi

        Pelittääkö? Saattaa riittää 25 mg sidee.


    • Anonyymi

      Saa jos vain pyytää. Minulta lääkäri kysyi vain onko aamuerektioita ja kovettuuko runkatessa, ihan vain sulkeakseen pois ettei mitään fyysistä ongelmaa joka estää erektion. Olin silloin 28v.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8138
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3922
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1916
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1400
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      34
      1241
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      32
      1122
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1020
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      857
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      832
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      797
    Aihe