Reseptin saanti??

Anonyymi

Miten helposti nykyään lääkäri kirjoittaa alle 30v miehelle viagra/vastaavan reseptin? Saako sen kun pyytää, ei tahdo työ stressin takia hoitua hommat makkarin puolella

6

854

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä reseptin saa aika helposti, on niin yleinen ongelma.

    • Anonyymi

      Kannattaa jättää ne kainalokepit hakematta ja keskittyä hoitamaan ongelman todeillista syytä, jolla hoitaa myös kokonaisvaltaisemmin omaa elämänlaatuaan.

      Tekninen lääke-erektio ei ole avuksi kun psyyke ei ole linjassa, eli nautintokaan ei ole linjassa vaikka ilosauva lääkkeillä pelittäisikin.

      Kun lähtee sutta pakoon, niin tulee karhu vastaan.

      Ps. Yleisellä tasolla. Muutenkin tällä palstalla jengi vaikuttaa olevan kovin kiinnostunut lyhyen tähtäimen helpoista pilleri-ratkaisuista sen sijaan, että pyrkisivät selvittämäaän ongelman todelliset syyt ja korjaamaan tarvittaessa elintapojaan.

      Osassa tilanteita erektio-ongelmat voivat kieliä alullaan olevista vakavemmista muista terveysongelmista kuten veri- ja sydänsairauksista ja / tai alkavasta diabeteksesta.

      Sitten kun tuo sivuutetaan erektio-pillereillä, niin myöhemmin tulee se karhu vastaan.

    • Anonyymi

      Surullista, että elämä on niin suorittamista, että seksikin on vain suoritus muiden joukossa. Kuinkahan pitkään ajattelit jaksaa työelämässä ennen burnoutia/sairaseläkettä? Kun poltat kynttilää molemmista päistä, se palaa nopeasti loppuun. Hillitöntä vauhtia ei kestä mieli eikä kestä kroppa. Komppaan edellistä kirjoittajaa.

      Itse olen muuten nuorena eläkkeelle päätynyt, joten oikeasti, kun ensimmäiset varoitusmerkit ilmenevät siitä, ettei jaksa, pitää asialle tehdä jotain. Muuten terveys ja elämä romahtaa kuin korttitalo.

    • Anonyymi

      Tänään hommasin OmaMehiläinen digiklinikan kautta. Kerroin ongelmasta sovelluksen kautta lääkärille, ja ensimmäisenä lääkäri kysyi olisinko valmis kokeilemaan erektiolääkettä. Eli vastaus kysymykseen, reseptin saa todella helposti ja äsken kävin lääkkeet hakemassa apteekista.

      • Anonyymi

        Pelittääkö? Saattaa riittää 25 mg sidee.


    • Anonyymi

      Saa jos vain pyytää. Minulta lääkäri kysyi vain onko aamuerektioita ja kovettuuko runkatessa, ihan vain sulkeakseen pois ettei mitään fyysistä ongelmaa joka estää erektion. Olin silloin 28v.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      20
      4415
    2. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      3214
    3. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      3107
    4. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      45
      2423
    5. Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista

      Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas
      Ikävä
      81
      1216
    6. Miellytänkö sinun silmää?

      Varmaan ainakin vähän, jos tykkäät minusta. Siis jos tykkäät.
      Ikävä
      79
      1089
    7. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      242
      1058
    8. Haluaisin lähettää sulle viestin

      Mutta en enää uskalla. Miehelle.
      Ikävä
      56
      1054
    9. Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.

      Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul
      Maailman menoa
      368
      1029
    10. Alex ja Sanna taas Bilderberg-kokoukseen

      Kansainvälinen parivaljakkomme on taas yhdessä siellä missä tapahtuu. https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/09eda060-635e
      Maailman menoa
      140
      902
    Aihe