Reseptin saanti??

Anonyymi

Miten helposti nykyään lääkäri kirjoittaa alle 30v miehelle viagra/vastaavan reseptin? Saako sen kun pyytää, ei tahdo työ stressin takia hoitua hommat makkarin puolella

6

801

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä reseptin saa aika helposti, on niin yleinen ongelma.

    • Anonyymi

      Kannattaa jättää ne kainalokepit hakematta ja keskittyä hoitamaan ongelman todeillista syytä, jolla hoitaa myös kokonaisvaltaisemmin omaa elämänlaatuaan.

      Tekninen lääke-erektio ei ole avuksi kun psyyke ei ole linjassa, eli nautintokaan ei ole linjassa vaikka ilosauva lääkkeillä pelittäisikin.

      Kun lähtee sutta pakoon, niin tulee karhu vastaan.

      Ps. Yleisellä tasolla. Muutenkin tällä palstalla jengi vaikuttaa olevan kovin kiinnostunut lyhyen tähtäimen helpoista pilleri-ratkaisuista sen sijaan, että pyrkisivät selvittämäaän ongelman todelliset syyt ja korjaamaan tarvittaessa elintapojaan.

      Osassa tilanteita erektio-ongelmat voivat kieliä alullaan olevista vakavemmista muista terveysongelmista kuten veri- ja sydänsairauksista ja / tai alkavasta diabeteksesta.

      Sitten kun tuo sivuutetaan erektio-pillereillä, niin myöhemmin tulee se karhu vastaan.

    • Anonyymi

      Surullista, että elämä on niin suorittamista, että seksikin on vain suoritus muiden joukossa. Kuinkahan pitkään ajattelit jaksaa työelämässä ennen burnoutia/sairaseläkettä? Kun poltat kynttilää molemmista päistä, se palaa nopeasti loppuun. Hillitöntä vauhtia ei kestä mieli eikä kestä kroppa. Komppaan edellistä kirjoittajaa.

      Itse olen muuten nuorena eläkkeelle päätynyt, joten oikeasti, kun ensimmäiset varoitusmerkit ilmenevät siitä, ettei jaksa, pitää asialle tehdä jotain. Muuten terveys ja elämä romahtaa kuin korttitalo.

    • Anonyymi

      Tänään hommasin OmaMehiläinen digiklinikan kautta. Kerroin ongelmasta sovelluksen kautta lääkärille, ja ensimmäisenä lääkäri kysyi olisinko valmis kokeilemaan erektiolääkettä. Eli vastaus kysymykseen, reseptin saa todella helposti ja äsken kävin lääkkeet hakemassa apteekista.

      • Anonyymi

        Pelittääkö? Saattaa riittää 25 mg sidee.


    • Anonyymi

      Saa jos vain pyytää. Minulta lääkäri kysyi vain onko aamuerektioita ja kovettuuko runkatessa, ihan vain sulkeakseen pois ettei mitään fyysistä ongelmaa joka estää erektion. Olin silloin 28v.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      440
      5244
    2. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      2143
    3. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      146
      1750
    4. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      78
      1457
    5. Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?

      The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass
      Tv-sarjat
      18
      1428
    6. Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"

      Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1344
    7. Perjantaita!

      Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔
      Ikävä
      82
      1305
    8. Ei sua mies varmaan kauheasti haittaa

      Jos otan sut omakseni, tässä lähiaikoina ❤️
      Ikävä
      71
      1197
    9. Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua

      Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään
      Ähtäri
      70
      1178
    10. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      38
      1110
    Aihe