onko kukaan muu sitämieltä että judge dredd on kova jätkä.
judge dredd
4
557
Vastaukset
- näin o
Tarttis semmosen Suomeenkin, ehkä rupeis punaisia päin ajaminen vähenemään. Kuutiota kaikille!
Vakavasti ottaen: 84-85 julkaistut Dreddit ovat timangia kamaa.
Jalavan 9 numeroon jäänyt sarja oli pliisu, pakkoko niitä ikivanhoja klassikoita oli näyttää kun parempaakin olis saatavilla.
Albumisarjasta taitaa pari puuttua. Ei viitti pistää hurjasti rahaa niihin tarinoihin jotka jo 85 tuli ostettua väreissä.
Jos joku haluaa päästä pikkurahalla eroon brittiläisistä Megazine-lehdistä, niin voisin vaikka ostaa... - Zede
Välillä kyllä vähän tyly, mutta minkä tuomari itselleen voi...
- Elsa-Pekka
Niitä näyttää olevan hyvin varustetuissa kirjastoissa.
- Elsa-Pekka
Myrkky-lehdessä oli vuonna 1991 parodia tuomari Dreddistä. Hän nukkui vuoteessa moottoripyöränsä vieressä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1241207
- 1181048
Luulet olevasi pidetty
Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap97884- 112818
Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä
Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa270744- 48685
Kalateltta
Ollaan tulossa Kuhmoon Kamarimusiikkiin jos majoitus viela jarjestyisi kuitenkin. Milloin kalateltta aukeaa naillanakymi17667- 41594
- 49579
- 25545