judge dredd

diabolos

onko kukaan muu sitämieltä että judge dredd on kova jätkä.

4

428

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin o

      Tarttis semmosen Suomeenkin, ehkä rupeis punaisia päin ajaminen vähenemään. Kuutiota kaikille!

      Vakavasti ottaen: 84-85 julkaistut Dreddit ovat timangia kamaa.

      Jalavan 9 numeroon jäänyt sarja oli pliisu, pakkoko niitä ikivanhoja klassikoita oli näyttää kun parempaakin olis saatavilla.

      Albumisarjasta taitaa pari puuttua. Ei viitti pistää hurjasti rahaa niihin tarinoihin jotka jo 85 tuli ostettua väreissä.

      Jos joku haluaa päästä pikkurahalla eroon brittiläisistä Megazine-lehdistä, niin voisin vaikka ostaa...

    • Zede

      Välillä kyllä vähän tyly, mutta minkä tuomari itselleen voi...

    • Elsa-Pekka

      Niitä näyttää olevan hyvin varustetuissa kirjastoissa.

    • Elsa-Pekka

      Myrkky-lehdessä oli vuonna 1991 parodia tuomari Dreddistä. Hän nukkui vuoteessa moottoripyöränsä vieressä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      186
      5086
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      77
      4165
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      73
      2885
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      233
      2301
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      120
      2108
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      243
      1275
    7. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      33
      1090
    8. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      905
    9. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      836
    10. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      24
      835
    Aihe