Vihapuhe, yllyttäminen kansanryhmää vastaan (kysehän tietystikin tuossa on puolueesta, sen jäsenistöstä ja kannattajista".
Eikö tämän tätä pyörittävän puljun päällikkönä hääräile "tunnettu" sananvapaustaistelija, oikein palkittu sellainen - ja kuitenkin hänen johtamallaan palstalla/palstoilla, sikaillaan ja lietsotaan raivoa ja valheita.
Olisiko aika ottaa lusikka kauniiseen käteen, ja keskittyä palstan putsaamiseen - sillä tämähän on täydellisen sairas paikka, jota muutama mielenterveyspotilas pitää panttivankinaan !!
Millainen mahtaa olla Suomi24 ylläpidon käsitys aiheista,
10
91
Vastaukset
Moi!
Suomi24 on kaikille avoin keskustelupalsta, jossa ei ole ennakkomoderointia. Palvelua moderoidaan jälkikäteen palvelun sääntöjen- Anonyymi
Olen raportoinut pariin kertaan viestin, jossa kerrotaan erään poliitikon vain nauravan, kun ihmisiltä irroitetaan päitä. Sitä viestiä ei ole poistettu. Voitko Emma selittää, millä tavoin viesti noudattaa sääntöjä sekä työnantajasi arvomaailmaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen raportoinut pariin kertaan viestin, jossa kerrotaan erään poliitikon vain nauravan, kun ihmisiltä irroitetaan päitä. Sitä viestiä ei ole poistettu. Voitko Emma selittää, millä tavoin viesti noudattaa sääntöjä sekä työnantajasi arvomaailmaa?
Huomaan kyseisen viestin poistetun sen jälkeen, kun esitin tämän kysymyksen. Ilmeisesti siis ainoa tapa saada törkyviestejä poistetuksi on kysyä syytä poistamattomuuteen s24-tiimiltä.
- Anonyymi
Vapaa-ajattelu-paltalla vapareilla näyttää olevan oikeus arvostella ihmisten mielenterveyttä ja poistattaa omasta mielestään kiusalliset vastaukset. Eikö tällainen vapaa-sensuuri ole hiukan erikoista varsinkin vapaa-ajattelu-tittelin alla?
Palstalla hyörii joku vapari, joka nostattelee varsin erikoisilla kommenteilla aloituksia, kuten tämä -Tupla tai tripla. Tripla on vanhempi, lapsi ja ET-opetukseen.- ja sen perään uudelleen tällaisella: Kvartetti: vanhemmat, lapsi ja ETkyllä.
Toiset joutuvat siis kirjoittamaan pitkiä viestejä jottei heidän kommenttiaan poisteta, toiset saavat sotkea vapaasti palstaa aivan puhtailla ääliökommenteilla.
Jos tämä foorumi on todella kaikille avoin, miksi moderointi on niin syrjivää ja puolueellista? Näillä palstoilla ei todellakaan ole kyse sen paremminylläpidosta kuin moderoinnistakaan, sillä modeointia ei voida "ulkoistaa" käyttäjille, kuten useilla palstoilla huomataan. Vakiohörhöt, joilla on yötäpäivää aikaa palstalla roikkua, saavat palstan sisällöt muokattua haluamakseen - pääosin valheellisiksi. Sekö on tämän Suomi24-tiimin käsitys moderoinnista ja sananvapaudesta ?
Tämähän on varsinainen valemedian perikuva, jossa eriasteiset häiriintyneet yksilöt, voivat syöttää harhojaan ja valheitaan, ilman että "julkaisija" ottaa asiasta mitään vastuuta . . .ulrich kirjoitti:
Näillä palstoilla ei todellakaan ole kyse sen paremminylläpidosta kuin moderoinnistakaan, sillä modeointia ei voida "ulkoistaa" käyttäjille, kuten useilla palstoilla huomataan. Vakiohörhöt, joilla on yötäpäivää aikaa palstalla roikkua, saavat palstan sisällöt muokattua haluamakseen - pääosin valheellisiksi. Sekö on tämän Suomi24-tiimin käsitys moderoinnista ja sananvapaudesta ?
Tämähän on varsinainen valemedian perikuva, jossa eriasteiset häiriintyneet yksilöt, voivat syöttää harhojaan ja valheitaan, ilman että "julkaisija" ottaa asiasta mitään vastuuta . . .Hyvänä esimerkkinä mm. PerusSuomalaiset palsta. Se on täynnä valheita, ja kaikki faktaa ja jonkinlaista älyä siältävät kommentit ovat häiriköt rämpyttäneet poistoon. Nyt se palsta näyttää todellakin trollien näköiseltä.
https://keskustelu.suomi24.fi/yhteiskunta/politiikka/puolueet/perussuomalaiset
Aloituskommenttini tällä palstalla aiheesta myös poistettiin, eli sellainen ylläpitotiimi !!- Anonyymi
"Kunkin viestin yhteydessä on Ilmoita-linkki, jonka kautta kuka tahansa voi tehdä ilmoituksia viesteistä, jotka toivoisi moderoinnin tarkistavan."
Otetaan saamattomuudestanne esimerkki. Keskustelu https://keskustelu.suomi24.fi/t/15773261/taksin-tilaus-megastarin-myymalaparkkiin. Siitä on ilmoitettu jatkuvasti. Koko aloitus on puhdasta trollausta, häiriköintiä. Jokainen hiukankin risteilyistä kuullut havaitsee tuon. Paitsi arvoisa ylläpito, joka ei.
Ottakaa ihmeessä luotsit takaisin. He olisivat ampuneet tuon vesilinnun alas heti alkuunsa.
- Anonyymi
Varsinkin persuja saa täällä solvata ihan vapaasti eikös sekin ole kiihoittamista kansanryhmää vastaan.
Sehän on poliittisesti suotavaa kiihottamista,.
Kaikki viha patoutumat ja kaunat on ikäänkuin poliittisesti ohjattu kohdistettavaksi perusuomalaisiin.
Sillä sallitulla kiihottamisella voi omaa pahaa oloaan purkaa kohderyhmään, johon kohdistettu viha ei johda syytetoimiin.
- Anonyymi
miksi ehdodus isämaalaisesta kaale puollueestakin sensuroittiin .onko persut ainoo jolla on valta. eikö kaaletkin osaa samaa asiaa tehä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie3626515Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta744224Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom433584Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava1363508Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole953494Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut2453453Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll923197Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin1042753Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html2232494Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a122335