Valtavaara

Onko Valtavaaran huipulla käyneitä? Näyttäisi olevan Pohjois-Pohjaanmaan korkein kohta ja kuvien perusteella upea näköalapaikka.
4154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

On käyneitä ja kuvat eivät valehtele eli kaunis näköalapaikka on ja rengas reitin pituus on 6km.

Äänestä

Jos ei halua lähteä Valtavaaran rankkaa reittiä kipuamaan niin Rukalta löytyy myös helpommin saavutettava kohde Juhannuskallio.

Äänestä

Miksi helvetissä täältä on poistettu asiallinen viesti Riisitunturista. Ihmetyttää tälläinen touhu. Joka tapauksessa minä olen ollut siellä jo kuutena talvena ja joka kerta ovat puut olleet uskomattoman upeassa tykkylumessa. Kuulemma se on joka talvista siellä.

Äänestä
  • Riisitunturilla käyty viime kesänä ja vaikka se ei ole korkeudella pilattu niin näkymät sieltä ovat silti hienot. Suosittelen käymään.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko Valtavaaran huipulla käyneitä? Näyttäisi olevan Pohjois-Pohjaanmaan korkein kohta ja kuvien perusteella upea näköalapaikka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu