mies, joka on täydellinen, komea, tulinen, upea persoona ja mies joka on perus kauris, pullukka ja ruma. mies joka kohtelee kuin kultaa oikea herrasmies ja urpo joka vähätvälittää ja hyväksikäyttää.
mies johon ihastuin ja toinenkin johon ihastuin. niin selvästi komean miehen mun kuuluis olla ja löydän itseni unelmoimasta urposta! kauhistus, miten se on mahdollista?? miten on mahdollista että unohdan täydellisen miehen ja vaihdan sen urpoon?
mikä siinä vetoakin huumorintaju? turvallisuus?
mä toivoisin että soittaisit, sulla kun on siihen aihettakin.
~bella donna~
tulinen vs urpo
4
763
Vastaukset
- minä
Ehkä vähän yleistystä, mutta niin se vaan on että sekä miehissä ja naisissa ne komeimmat/kauneimmat on ylensä niitä pintaliitäjiä, toisten hyväksikäyttäjiä ja ppettäjiä. Tavallisen näköset, ja ehkä "rumat" taas on niitä mukavimpia yleensä. Kai siinä on se, että komea/kaunis sais kenet vaan ja sill'ä toisella ei sitten olekaan oikeesti niin väliä vaan tioisen voi vaiuhtaa kun alkaa kyllästyttää, aina löytyy uusi. Lopulta kukaan ei riitä.
Niille tavallisille/"rumille" taas ei ole tyrvetta esittää jotain muuta kuin on, ja yleensä se jonka kanssa on se tärkein ihminen, muita ei ole edes tarvis etsiä.- se kuuluisa bella donna
hm, mutta tämä herra täydellinen onkin täydellinen hän ei ulkonäöllään ratsasta. voih! sillä on lempeä katse, isot lämpimät kädet ja rakkaudella täytetty sielu.
toisella ei ole muuta kuin huumorintaju ja vaikka hän ei ole kummoisen näköinen on hän iso kiho ja siten luulee olevansa haluttu. juuri hän kohtelee ihmisiä kaltoin, mutta uskon että syvällä sisimmissään on hänelläkin myötätunnon tuli, joka kyllä sitten aikanaan herää eloon.
~bella donna~
suomineito, ota lämminverinen arabiratsu! Ei elintasosi päätä huimaa eikä naapurit humyile! Saat ihan itse lapsesi kasvattaa, kun arabiorisi jo uutta metsästää".
"Tai sitten ota se tylsä suomalainen urpo, joka rivitalonpätkän eteen uurastaa ja lapset kanssasi kasvattaa..."
hmmm... minussahan on runoilija-ainesta, vaikka en hevosmiehiä olekkaan... :-)- se kuuluisa bella donna
ei hän ole arabi, eivät he minuun mukuuni ole. hänessä kyllä on jotain eksootista vähän italialaista charmia ja ehkä jopa jotain ruotsalaista, mutta suomalainen on.
hieno runo tosiaan :D
~bella donna~
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1662169
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu152156- 1091642
- 1301576
Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä
Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta4741340- 871125
- 54961
- 49911
En enää koskaan äänestä vasemmistopuolueita
Olen lähes aina äänestänyt SDP:tä ja pari kertaa Vasemmistoliittoa, sillä olen aina uskonut, että vasemmisto on se, mikä234834Syntymän ja kuoleman aallot
Seuraavassa tekstissä kerrotaan, mitä välittömästi kuoleman jälkeen tapahtuu. Syntymän ja kuoleman aallot Seuraavassa361832