TARVITSEN!!todellakin hintoja cairn-,jack-,norwichistä ja muistakin! en vielä löytänyt hintoja :< sitten..jos pentueista tietoa niin niistäkin voi ilmoitella :)
ja sopiiko mikä hyvin kerrostaloon ja on lapsiystävällinen?
ja sopiiko mikä hyvin kerrostaloon ja on lapsiystävällinen?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Pentu kuin pentu, hinta on 1000 e vähän alle tai vähän yli. Ei niitä hintoja juuri missään mainitakaan koska SE EI SAA OLLA PERUSTE pennun hankinnalle. Äläkä ensimmäiseksi kysy hintaa kun otat kasvattajaan yhteyttä! Tein itse kerran kokemattomana, asioista mitään tietämättä, juuri niin ja sain luurin korvaan. Vahingosta viisastuneena vuosia myöhemmin kun todella halusimme koiran, soitin kasvattajalle enkä puhunut hinnasta sanaakaan. Nyt meillä on tältä kasvattajalta sijoituspentu, koska annoimme niin hyvän kuvan itsestämme sekä puhelussa että vierailulla!
Terriereistä cairn ja borderterrieri tulevat lasten kanssa mainiosti toimeen.
Ei niitä hintoja saa tietoonsa muuten kun soittelemalla kasvattajille ja kyselemällä tai koiraihmiseltä itseltään.
Mutta noiden rotujen ja muidenkin hinnat on tiiviisti siinä 1000€ kieppeillä. Sanottaisiinko 800-1000€, sillä saat ystävän itsellesi!
eli rotukoirat maksaa yleensä aina sen yli 800 euroa rodusta riippumatta... useimmat päälle 1000 euroa.
siinähän net 800-1100 euron välillä pyörii. itselleni tulossa cairni, hinta vähän alle 1000 €. innoissani odottelen että olis jo luovutusikäinen :)