Ei opita ikinä. Hölmöä
porukkaa ollut johdossa aina joka puolella
... piti tulla lähes Suomen suurin lentokenttä ym. jotenkin niin tuttua
https://ita-savo.fi/uutiset/lahella/19a5413d-7436-4a37-a444-1ff0fe0a81f7
porukkaa ollut johdossa aina joka puolella
... piti tulla lähes Suomen suurin lentokenttä ym. jotenkin niin tuttua
https://ita-savo.fi/uutiset/lahella/19a5413d-7436-4a37-a444-1ff0fe0a81f7
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ikävä että et opi mutta se on oma vikasi.
Kyllä sinne hölmölinnaan eksyy vielä toinenkin hunttalan matti mutta sen käynnin jälkeen kaupunki onkin otettu valtion holhoukseen.
Juu sen jälkeen isot kalat taitaa olla pyydetty. Valkotakkiset tulee.
Gary vietiin jo.
Eiks toi menny jo vanhaks Kierongin osalta???
Kyllähän hönöjä riittää joka paikassa, muttei nyt sentään SCC-luokan hönöjä, niitä on tosi vähän. Yleensä hönön henkisen ajattelun taso käy ilmi jo ennenkuin tämä pääsee miljoonia hassaileen ja niinpä vahingot jää yleensä pienemmiksi, kun nämä karsitaan jo alkumetreillä eikä vasta kalkkiviivoilla.
Kyllä poliitikkojen pitäisi keskittyä vain siihen, että pelkät lakisääteiset jutut hoidetaan mahdollisimman pienesti ja järkevästi. Bisnekseen osallistuminen ei kuulu poliitikoille sillä sen maksaja on aina veronmaksaja.
Homekoulut alkais oleen niitä lakisääteisiä. Autokaupat ja huvipuistot ei. Pikkusen on menny sivuraiteelle.