Kysymys eläkeläiselle

Anonyymi

Luin hiljattain toisella palstalla, että joku miesporukka olisi jenkkiautonäyttelyssä heittänyt jonkun hameeseen pukeutuneen miehennäköisen henkilön lampeen ja huutanut, että tämä näyttely ei ole homoille. Eikö eläkeläinen kertonut harrastavansa näitä näyttelyitä, oliko se hän? Toisaalta kuulostaa aika kaukaa haetulta, että tuollaista tapahtuisi tämän päivän Suomessa.

9

528

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tapahtuikohan tuollainen episodi vaikkapa USA:ssa. Sinne se sopisi.

    • Anonyymi

      En ihmettelisi jos joku olisi sen peruukipään lampeen heittänyt.

    • Anonyymi

      Olipa pellejä. Toki sen ymmärtää että porukalla pitänyt heittää onhan tyttöilijä edelleen fyysisesti mies niin voi sattua omaan nokkaan riippuen miten vahvasti on naisen roolissa jos yksin koittaa. Miehet vetää pataan ja naiset saattaa potkasta vehkeeseen :) Toivottavasti hän jätti omaan arvoonsa heittäjät eikä anna sen vaikuttaa mihinkään.

    • Anonyymi

      Entiset koulukiusaaja kiusaavat vielä aikuisenakin, säälittävää!

    • Anonyymi

      On tietysti täysin mahdollista, että eläkeläinen on provosoinut ja tietyn rajan ylitettyään on päätynyt lampeen heitetyksi.

    • Anonyymi

      Pari ekaa vastaajaa olivat eläkeläinen itse, mutta tietenkään ei uskaltanut vastata omana itsenään.

    • Anonyymi

      Harmi, ettei eläkeläinen enää kerro kuulumisiaan, vaikka en tiedä miksi ne minua oikeastaan edes kiinnostaisivat. Mutta voisihan joku, ihan nyt vaikka vaan kolmannessa persoonassa, kertoa mitä 75-v pimulle kuuluu...

      • Anonyymi

        Ettei vaan kuukahtanut olisi? Näkyy viimeisin talonsa olevan myynnissä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ettei vaan kuukahtanut olisi? Näkyy viimeisin talonsa olevan myynnissä.

        Ei ainakaan ole pitkään aikaan kirjoittanut ja kyllä pelko herää, että onko jotain tapahtunut, kun hän on kuitenkin jo 75.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      170
      6754
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4562
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      32
      3618
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      61
      3047
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1915
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1630
    7. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1626
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1543
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1409
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      47
      1360
    Aihe