Pitäisi ottaa kolmannen osapuolen vakuutus joka kattaa EU-maat.
Pari vuotta sitten vakuutin Alandialla ja ajattelin jospa nyt hakisin vakuutusta esim. saksasta.
Olisiko suosituksia ?
Vakuutus ulkomailta
5
181
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä se Alandialla maksoi? Saako sen ilman venevakuutusta, siis normaalia sellaista?
Se oli 531.00€ normaalin maksun päälle joka oli 372.00€
Jatkoa edelliseen..
Varmasti sen olisi saanut myös erikseen tosin hinta olisi voinut olla pikkasen kalliimpi(?)
- Anonyymi
Jos tarvitset valuutuksen ulkomaille niin kannattaa suomalaiset firmat unohtaa. On ollut aikamoista sähläämistä ja kallista. Suosittelen Pantaenius tai Admirals.
Korvauskäytännöistä kokemus tosin puuttuu.
Seppomartti - Anonyymi
230 eur/v. Koko maailma. Yacht-Pool.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse93782SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2133705Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1303392Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713362Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222247Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv281792- 341565
- 321481
- 921423
- 151343