Miten kertoa poikaystävälle että haluaa lapsen?

Anonyymi

Miten voin kertoa mun poikaystävälle että haluan saada lapsen? Ollaan molemmat 17 ja molemmat tykätää pienistä lapsista ja ne on meidän mielestä erittäin suloisia. Miten voin kertoa mun poikaystävälle asiasta? Mua vaa pelottaa sen reaktio asiaan enkä uskalla sanoa sitä että haluan saada vauvan sen kanssa...

7

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Moi! on naisia jotka haluavat vaikka on jo ennestään, yksi 41 v äiti haluaisi, pitäis varmaan hedlmöidä munasolun!
      Kerro rohkeasti vaan poikikselle :)

    • Anonyymi

      Sanot suoraan poikakaverill että haluat lapsia. Siinä se. Jos se juoksee karkuun niin sitten se haluaa sinua vain seksualisesti. Mutta jos se haluaa kanssa niin ei muuta kuin raskaaksi vaan.

      Tänä päivänä ikäisesi tyttö raskaana alkaa olla jo harvinaisuus. Vielä -60 luvulla joka luokalla neljä tai viisi oli raskaana ennenkuin yhdeksäs kouluvuosi päättyi. Ja -80 luvulla yksi joka luokalta oli raskaana. Niin että "on sitä eletty ennekin".

      Ja tänä päivänä vanhempien taloudellinen tilanne on niin hyvä että rahaa ja tukea tulee koko poppoolle. Ei tarvi pelätä että jäisi heitteille tai mieron tielle. Ja vauvalle on niin paljon vaatteita että kirpparit antaa niitä ilmaiseksi. Ja sitten on vielä Suomalaisapu joka tukee ilmaiseksi.

      Niin että eikun lapsia laittamaan. Jos teette esim. kolme lasta ennen 21 ikävuotta niin 28 ikäisenä voi aloittaa oman elämän ja jatkaa opiskeluja kun lapset on jo kouluissa. Ja elimistökin palautuu raskaudesta nuorena ihan eri tavalla kuin yli 30 vuotiaana. Sitäpaitsi, nyt kolme seuraavaa vuotta on työmarkinoilla vaikeaa. Sen jälkeen on työpaikkoja niin että valita saa. Silloin kun muut alkavat tekemään lapsia, sinulla on jo lapset tehty. Ja olet etulyöntiasemssa.

      Lapset tehdään nuorina. Ja sen jälkeen alkaa oma elämä. Hoikkana ja seksikkäänä.

      • Anonyymi

        Aivan, lapset kuuluukin tehdä nuorena.


    • Anonyymi

      Muistakaa kuitenkin ensin huolehtia paperille tulevan
      lastenne tärkeimmät asiat kuntoon;
      eli sopikaa yhdessä mahdollisen eron varalta lapsenne huoltajuudesta, asumisesta, elatuksesta ym. käytännön
      asioista myöhempien erimielisyyksien välttämiseksi
      älkääkä missään nimessä sotkeko mukaan sosiaalitoimen
      sairaita "lastensuojelun-" viranomaisia omiin asioihinne
      jotka eivät heille kuulu.

    • Anonyymi

      Sillä tavalla että ensin avaat suun ja sitten alat muodostaa foneettisia aakkosia. Toimii joka kerta.

      Samalla kertaa tulee selville se haluaako poikaystäväsi lapsia vaiko vain seksiä. Ja toisaalta sekin, onko hän valmis isäksi. Jos se lähtee kelkkoon niin se ei ole isä-materiaalia. Etsi toinen joka on. Sen jälkeen yhteiselämä on varmasti parempaa.

    • Anonyymi

      Olisi maailman väkiluku aika paljon pienempi mikäli naiset olisivat miehiltä kyselleet lupia lastentekoon. Mikäli mies asettaa siittimensä naiseen niin hän on valmis kantamaan vastuunsa. Varsinkin nykyisinä heikon syntyvyyden aikoina, naisten ei pitäisi kysellä miehiltään asiasta mitään vaan rohkeasti heittää terveydelle vaaralliset ehkäisykeinot mäkeen ja tehdä tarpeeksi lapsia sillä lapsi tuo aina leivän tullessaan.

      • Anonyymi

        Parempi on kun mies laittaa siittimensä lihatukille ja pätkäisee sen, niin jää sen onnettoman leivänkyrsänkin tulo pentuineen sitten, joista nykyään olisi pelkkää harmia vain.


    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      177
      16252
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      90
      3775
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      138
      3061
    4. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      27
      1784
    5. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1514
    6. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      55
      1471
    7. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      159
      1407
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1314
    9. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1274
    10. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1101
    Aihe