Ratti kääntyy vinoon suuntauksen jälkeen

Ratti oli vinossa oikealle ja auto hieman epävakaa ajaa. Teetin pyörien suuntauksen jonka jälkeen auto oli hyvä ajaa ja ratti suorassa. Nyt muutamaa päivää myöhemmin on taas sama tilalle, ratti vinossa oikealle ja epävakaa ajaa. Mikähän mahtaa antaa periksi, että sama vika toistuu? Auto farkku corolla 2005
12837
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Hutero alusta mahtaa olla aivan mätäkin jo?

Äänestä

Jostain pettää ja joustaa liikaa. No siihen on tyytyminen Toyotan kohdalla.

Äänestä
  • Onko sinun Pentti aivan pakko vastata omaan kysymykseesi oikein kahdella oksennuksellasi?

    1Äänestä

Se on sitte niinkö muaan entisen hihtäjän pää.

Äänestä

Latvalan jariksessaki on ilmeisest ratti vinossa, ku ei näytä WRC tojota pysyvän tiellä sitten millään.

Äänestä

minulla oli skoda octaviassa sama vika mutta pahempi, eturunko aisat olivat ruostuneet haperoksi ja kori pääsi notkahtamaan hidastetöyssyn yli ajaessa kävelyvauhtia, yllättävä vika vaikkei ollut kuin 2 vuoden ikäinen skoda. toyotassa tuskin sitä ongelmaa on, iskarin yläpään laakerointi voi olla huonossa kunnossa.

1Äänestä
  • Hyvä Pena, älykkyytesi suoraa sanoen loistaa ja hyvä kun peukutat omat juttusi.

    Äänestä

Renkaat kuluneet vinoon

Äänestä

Onkohan aloittajan yhä uudestaan, ja uudestaan hänen uniinsa liittyvät ongelmat jo selvitetty? Vai vieläkö ongelmia on?
Onhan aloittajan avautumisesta kulunut sentään jo viikko.

1Äänestä

Alkasko iskarit olla finaalissa tai löysällä jollakin tapaa? Täällä onnistuttiin iskarin vaihdon yhteydessä saamaan rattia vinoon, siinä on kuulema asennusvaraa tuota varten, mutta suoraan saaminen vähän hidasta, kun pitää aina välissä kasata ja testata..

Äänestä

Riisikilkuttimia ei saa kulkemaan mitenkään suoraan. tai jos saa niin sitten ratti menee vinoon. Alustat mätiä jo tehtaalta tullessaan , ja parin vuoden päästä täysin lahoja !

Äänestä

Selvä tapaus. Puolan johto on vaihdettava. Hallitus, ministerit, kaikki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ratti oli vinossa oikealle ja auto hieman epävakaa ajaa. Teetin pyörien suuntauksen jonka jälkeen auto oli hyvä ajaa ja ratti suorassa. Nyt muutamaa päivää myöhemmin on taas sama tilalle, ratti vinossa oikealle ja epävakaa ajaa. Mikähän mahtaa antaa periksi, että sama vika toistuu? Auto farkku corolla 2005

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu