Ei ole vielä selvinnyt kuka on sysmän lähipoliisi eihän sysmässä ole poliisia lainkaan ei voi olla lähipoliisiakaan koska lähin poliisi on heinolassa ja yleensä lahdessa että puppua !
lähipoliisi
Anonyymi
5106
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei täällä jelluja kaivata. Otan kohta pari tuoppia sahtia ja lähen panokunnan lavalle hilluun.
Mihinkäs sinä lähipoliisia kaipaat, ei se sinua kainaloon ota kuitenkaan, vaan vie putkaan?
En minä iteseäni tarkoittanutkaan minulla ei ole mitään syytä pelätä poliisia tarkoitinkin teitä joilla ei ole puhtaita jauhoja pussissa ja teitä muita hörheltäjiä mutta onneksi tuonela kutsuu kun ei osata ajoissa lopettaa kyllä elämä on parasta huumetta !
Se lähipoliisi on lähipubissa, etkö tiiä ?
Ette sitten tiedä uusia lakeja, paikallispoliisin valta on siirretty Sysmän VPK:lle, ne hoitaa putkaa jatkossa ja Sainiolla on valta päättää ketä sinne pannaan, saavat kuulemma palkkiota per pää kun sinne pannaan. Minäkin maksoin, että pääsin pois. Näin ne sano Sainiokin kun pois päästi aamulla.