Kuuluuko teidän mökkijuhannukseen

Anonyymi

exien tuleminen mukaan? Meillä miehen vanhemmat ovat kutsuneet poikansa ex vaimon heidän mökille!!! Uskomatonta, kyllä me pidetään huoli lapsista ilman äitiänsäkin, olenhan minä siellä äitinä heille.
Sanoin siitä miehelleni mutta hän ei voi kuulema sille mitään. Mieheni exä on erittäin hyvä ystävä anopin kanssa ja nyt kuvittelee että voi tulla sinne kuin ennenkin. Miehen lapset tulee ja tämä exä. Ja me mennään.
Tahtoo vaan rikkoa meidän perheen.
Onko normaalia että miehellä on kaksi naista siellä ja lapset kun anoppi niin tahtoo.
Sanoin miehelle että ei mennä, mutta hän tahtoo. Miten voin estää lmiehen exän tulemasta. Riitaa haastaa ja avostelee minua ja on oikea naopin lellikki. Eikö anopin pitäisi jättää moinen pyrkyri elämästään ja keksittyä vaikka minuun, uuteen miniään. Näin meistä ainkain. Varmasti mies olisi samaa mieltä, mutta lapset tarvii äitiä, ja minä en kulemma ole heidän äiti.

3

141

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lissu hei, sun juhannukseen ei kuulu mitään mökkeilyä , kukaan ei ole sua kutsunut minnekään, yksinäsi juot viinaa ja kirjoittelet satuja "suoli24:ään".
      Muista käydä ajoissa viinakaupassa.

    • Anonyymi

      Kyllä kuuluu meidän juhannukseen poikani entinen vaimo, mutta ei nykyinen eukko. Rikkoi pojan perheen ja hänellä on kielto tulla meille ja mökillemme. Semmoinen ankka ei kuulu edes puheisiimme. Lapset ja entinen rouva ovat tervetulleita meille aina kotiin ja olemmekkin miniäni kanssa parhaita ystäviä. Olemme usein yhdessä liikkeellä ja käymme ulkona syömässä. Oikein miellyttävä vaimo oli pojallani ennen. Nyt ei voi edes naisesta puhua, niin on äklö oikeesti.

      • Anonyymi

        Buhahaaa, ei sulla edes ole poikaa, buhaabuhahaaaa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      71
      920
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      227
      813
    3. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      67
      748
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      49
      664
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      59
      568
    6. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      26
      533
    7. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      46
      507
    8. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      26
      504
    9. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      29
      489
    10. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      35
      489
    Aihe