Päivitys ja kadonneet modet

Anonyymi

Simsiin tuli aamulla päivitys. tällöin kaikki peliin ladatut modet katosivat. Saako niitä takaisin enää mitenkään? Ja näyttää siltä että kun menee lataamaan uusia modeja ne eivät lataudu peliin, mistäköhän johtuu?

1

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Simsiin tuli aamulla päivitys. tällöin kaikki peliin ladatut modet katosivat. Saako niitä takaisin enää mitenkään? Ja näyttää siltä että kun menee lataamaan uusia modeja ne eivät lataudu peliin, mistäköhän johtuu?"

      1) Se johtuu siitä, että Electronic Arts on paha, paha, PAHA.

      2) Ne saa tietysti takaisin pelin säädöistä, mut osa niistä on vanhentuneita (ks. kohta 1) kun hyväksyttää CC:n ja skriptit. Sen jälkeen pitää kuitenkin poistua pelistä kertaalleen että saa muutoksen voimaan (ks. taas kohta 1)

      3) Uudet modit eivät lataudu peliin, koska Electronic Arts on paha. Tuli kai sanottua, mut kertaus on paikallaan tässä tapauksessa. Katso siis kohta 1).

      4)Tätä et kysynyt, mut kerron kuitenkin. Ne vanhentuneet modit eivät toimi kunnolla tai ollenkaan ennen kuin niiden laatijat ovat ne päivittäneet, eli saattaneet ajan tasalle. Kauanko siinä sitten menee, sitä ei tiedä. Jotkut modaajat korjaavat modinsa heti päivityksen tultua, jotkut viikkojen tai kuukausien kuluttua ja jotkut ei ikinä, koska huomaavat kuinka paha Electronic Arts on.

      5) Tätäkään et kysynyt, mutta kerron silti. Eräät sivustot seuraavat modien päivitystilannetta ja pitävät siitä kirjaa. Eräs semmoinen sivusto löytynee seuraavan linkin takaa: https://simsvip.com/2019/06/18/broken-mods-for-june-19-patch/
      Eivät ne siellä ikuisuuksiin asti pidä yllä luetteloa, ei siinä ole ikinä KAIKKIA modeja, siinä on virheitä ja epätarkkuuksia, mut keskimäärin siitä on silti paljon apua monelle modeja käyttäville pelaajille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      174
      6431
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1764
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1548
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1300
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      972
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      37
      928
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      96
      887
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      839
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      233
      793
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      789
    Aihe