jäähdytysjärjestelmän ilmaus

Anonyymi

juu elikkäs mul ois semmone Derbi DRD, ja se kuumenee aivan helvetisti liikaa ja liian nopeesti. Oon lukenut että jos näin tapahtuu, pitäisi ilmata jäähdytysjärjestelmää. Miten sitä kuuluis ilmata? Jos kerrotte ohjeita kertokaa mahdollisen tarkasti. Kiitos avusta.

5

66

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Korkki auki ja sillee!

      • Nestettä siellä myös pitää olla eli kannattaa katsoa ettei ne ole vuotaneet pois ja lisätä tarvittaessa.


    • Anonyymi

      Sen pitäis ilmaantua ihan itestään kun käyttää mopoa ja puristelee vähän syyläriltä kanteen menevää letkua. Onhan kaasuttimen säädöt kunnossa ettei käy liian laihalla?

      • Anonyymi

        emmä usko et se oikee ilmaantuu itestää, eli siin on varmaa joku vikana (sii syyläris). Pitäiskö mun ostaa uutta syyläriä, putsata sitä tai jotai? entiiä kaasarin säädöist, mul o helveti iso suutin ainaki nii en usko et se liia laihal käy, mut entiiä muist säädöist.


      • Anonyymi

        Termostaatti jumissa jos ei nesteet kierrä kuumana, kannattaa irrottaa


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      93
      3504
    2. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      56
      2478
    3. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      14
      2384
    4. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      63
      2244
    5. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      16
      2128
    6. Olitkin liian hyvää ollaksesi totta nainen

      Ihastuin ja rakastuin, mutta se on minun ongelma. Ei sinun.
      Ikävä
      77
      1111
    7. Kaste pelastaa ihmisen

      Kristittyjen kirkkojen toimittama yksi Kaste on Jumalan tekemä pelastusteko, jossa perisyntiin hengellisesti kuollut ihm
      Kaste
      567
      1077
    8. Ensin oli armo - sen jälkeen tuli usko

      Me emme ansaitse armoa omalla uskollamme. Armo on ansaitsematonta rakkautta mikä synnyttää meidät uudesti Jumalasta. K
      Luterilaisuus
      400
      995
    9. Uskon todistus

      Oikean uskovaisen ja nimikristityn erottaa siitä, että Jeesukseen uskova korottaa Jeesusta ja uskoa Häneen, mutta nimik
      Kaste
      261
      986
    10. Elisalla ja MTV:llä lihava riita - MTV:n kanavienlähetykset ovat katkeamassa Elisan asiakkailla

      Kaikkien MTV:n kanavien televisiolähetykset ovat katkeamassa Elisan kaapeli-tv-asiakkailta. https://www.is.fi/digitoday
      Maailman menoa
      142
      939
    Aihe