DNAlla voi katsoa alkunumeroiden tarkkuudella, mihin numeroihin on soittanut. Sen näkee vain laskuista jälkikäteen. Olisi tarpeellista nähdä myös viimeksi soitetuista puheluista ne kolme ekanumeroa. Niistä näkyy vain vielä laskuttamattoman laskutuskauden alusta kokonaisminuuttimäärä ja tekstiviestien kpl-määrä. Jos puhelin on ollut jossain muualla, olisi kiva nähdä, onko joku sillä soittanut. Tai jos puhelin on kadonnut, pääsisi heti näkemään, käyttääkö sitä joku. Elisalla on reaaliaikainen erittelynäyttö, kunkin puhelun kesto jopa hinta.
Laskunumeroerittely
3
158
Vastaukset
- Anonyymi
Laita joku lukitus puhelimeen, niin sillä ei soitella!
- Anonyymi
Kirjaudu minun palveluuni ja kysy/ehdota, dnal on petrattavaa laskutuksessa esim jos maksaa laitetta 2-3 kertaa enempi kk, sit ei tuu laskua 3kk hölmöä.
Laita simkortin pin ja näytön pin - Anonyymi
Ei ollut apua näistä vastauksista, edelleen perään sitä että pitäisi näkyä reaaliaikainen 3n ensimmäisen numeron näyttö soitetuista puheluista. Puhelimeni hävisi ja joudun nyt kärvistelemään seuraavaan valmiiseen laskuun asti, onko puhelimellani soitettu juhannusaattona klo 17-21. Elisassa näkyy heti puhelun aika, ensimmäiset numerot, kesto ja hinta. Laitoin DNAlle kehitysehdotuksen.
Laitan seuraavaan puhelimeen, että sukeutuu ja vaatii pin-koodin vaikkapa 5 minuutin jälkeen. Hieman hermostuttaa odotus, jos vaikka olisi kauaskin soiteltu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-509168Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1036528Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain1236248Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1434776- 1674616
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.903199- 1692331
- 652198
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1592156- 531947