Mulla on 5 suuntane vahvistin ja sain sen kaverilta ilmaseks, minä tai se ei osata sanoa et mitkä speksit jne tai edes merkkiä, todennäkösesti ei myydä enään ku ei löydetty kaupoista tai netistä. Mutta ongelma tässä on se, että se merkkivalo syttyy aina 5 sekunnin päästä kun on auto pistetty käyntiin tai siitä hetkestä kun se saa herätteen.. Tätä ongelmaa ei ollut edellisessä autossa volvo 460 -95, mutta nyt minulla on toyota avensis -00 ja siinä ilmenee sitten tämä safe- valo ongelma. Mietittii kaverin kanssa että voiko ongelma olla akussa, koska kaikki piuhat ovat samallalailla kiinni kuin oli volvossakin. Eriä on vain mankka ja akku, mutta samat muut välineet. Että osaisiko kukaan sanoa, että miten tätä ongelmaa voisi kokeilla edes ratkaista?
Vahvistimen punainen merkkivalo (safe)
1
98
Vastaukset
- Anonyymi
Irroittele kaiutin- sekä sisääntulon signaalijohdot, tekeekö samaa vielä? Jos ei, töki piuha kerrallaan takaisin kiinni ja voilá, vikapaikka alkaa selvitä. Sillä oletuksella tietysti että virta, heräte sekä maadoituspuoli on ok.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2091628Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1401394- 541143
- 551025
- 721005
- 106932
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva52913Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53860- 82840
- 31774