Mitenkä sen sanoisin. Toivoisin elämääni tupsahdusta, tuulahdusta. Sellaista, että joku vain kas kappas tulisi ja tuntuisi tutulta, kirjoittaisi polkua pitkin luokseni. Kirkkaita otsia, naisia, miehiä, ihmisiä. Ystäväsielua.
Itsestäni sanon vaikka sen verran, että olen 34 vuotias, perheellinen taivaantuijottelija. En tiedä vieläkään mitä elämältäni tahdon ja toisaalta se on ollut jo tavattoman hellämielinen näihin päiviin asti. Luotto on siis luja.
Olet tervetullut elämääni vaihtamaan ajatuksia, salaisuuksia, mielipiteitä ja ennakkoluuloja. Mitä nyt milloinkin :)
Hyviin huomisiin!
Hoi ihminen!
5
176
Vastaukset
- Anonyymi
Niin, helpommin sanottu kuin tehty, nimittäin kun ei ole mailiosoa mihin kohdentaa. Eipä siinä muuta vaikeutta ole, kernaasti olisin jokin noista mainituista oleva vaihto.
Tuijota taivaalle rauhassa, onhan siellä tähtiä, meteoriittejä, satelliitteja ihmisen laittamaa romua taivas väärällään. Kesiä sinne ja muillekin. Eli osoitteeni on [email protected].
- Anonyymi
Ennen kupsahdusta tulee rupsahdus, tupsahdus johtuu ilmavaivoista :D
- Anonyymi
Joko olet löytänyt ystävän vai voiko vielä kirjoittaa?
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1544251Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va222231Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos521818Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3681715Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan321655Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu221469Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi611464Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy801354Pitäisikö ilotulitteiden myynti kieltää?
Esim jyväskylässä ainakin on ammuttu ilotulitteita päin ihmisiä ja autoja. Samoin Helsingissä? Pitäisikö ilotulitteiden841192Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä1551190