Mitenkä sen sanoisin. Toivoisin elämääni tupsahdusta, tuulahdusta. Sellaista, että joku vain kas kappas tulisi ja tuntuisi tutulta, kirjoittaisi polkua pitkin luokseni. Kirkkaita otsia, naisia, miehiä, ihmisiä. Ystäväsielua.
Itsestäni sanon vaikka sen verran, että olen 34 vuotias, perheellinen taivaantuijottelija. En tiedä vieläkään mitä elämältäni tahdon ja toisaalta se on ollut jo tavattoman hellämielinen näihin päiviin asti. Luotto on siis luja.
Olet tervetullut elämääni vaihtamaan ajatuksia, salaisuuksia, mielipiteitä ja ennakkoluuloja. Mitä nyt milloinkin :)
Hyviin huomisiin!
Hoi ihminen!
5
229
Vastaukset
- Anonyymi
Niin, helpommin sanottu kuin tehty, nimittäin kun ei ole mailiosoa mihin kohdentaa. Eipä siinä muuta vaikeutta ole, kernaasti olisin jokin noista mainituista oleva vaihto.
Tuijota taivaalle rauhassa, onhan siellä tähtiä, meteoriittejä, satelliitteja ihmisen laittamaa romua taivas väärällään. Kesiä sinne ja muillekin. Eli osoitteeni on [email protected].
- Anonyymi
Ennen kupsahdusta tulee rupsahdus, tupsahdus johtuu ilmavaivoista :D
- Anonyymi
Joko olet löytänyt ystävän vai voiko vielä kirjoittaa?
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m894474Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1013870Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363529- 513210
- 432852
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182529Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222402- 232106
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami161781Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?351725