Joko sinne Karstulaan pääsee laskeutumaan lentokoneella?
Joko lentokenttä valmid
12
557
Vastaukset
- Anonyymi
En tiedä, mutta hiukan jo kaipailen nettotuloja kunnan kassaan näistä drone-/lentokenttäprojekteista.
- Anonyymi
Asvalttia vaille valmis, pian pääsee uusi kj. kulkemaan lentokoneella kokousmatkat lappiin.
- Anonyymi
Hienoa, milloin vetävät asfaltin?
- Anonyymi
Varmaan kohta tehdään, teknisesen lutakunnan jäsen jo osoittaa pätevyytensä lentokoneen ohjaimessa.
- Anonyymi
Saa laskeutua vaik heti, sitä en tiiä, miten kone kestää, mut niihä se ruonansuu sano aikoinaan, että voiha sitä kokkeilla, en tiiä toimiiko se.
- Anonyymi
Herra U:lla ei ole nyt kiihdyttelyautoa, joten ei tarvi kiihdyttelykenttääkään.
- Anonyymi
Rodokselle lähetään syksyllä. Laukku jo pakattu.
- Anonyymi
No hyvä,on ainakin ajoissa, jos jää jotain voipi itseään syyttää. lämpimiä kelejä.
- Anonyymi
Joko LVM:n 100 000€ on tuhlattu vai onko lentokenttä koskaan valmistumassa?
- Anonyymi
Eikö sitä ole rakennettu jo usean vuoden ajan.
- Anonyymi
Valmid on.
- Anonyymi
ISOT peukut sille!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1792688- 1642519
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182197Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612073Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31739"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591444Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2051428Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2251163Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931138Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3701073