jako-ohjelma linuxiin?

Tietäiskö kukaan hyvää jako-ohjelmaa linuxiin. Pitäis saada pari biisiä imutettuu. Kokeilin imuroida "MUTE Filesharing" -ohjelmaa, mut en oikeen osannu asentaa/saada toimimaan sitä. Tietääkö kukaan hyvää muuta jako-ohjelmaa tai ohjeita saada toimimaan toi MUTE???
6346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

aMule, Torrent

Äänestä
  • Mepiksessä?

    Äänestä

  • tuo kirjoitti:

    Mepiksessä?

    "toimiiko tuo 8.3.2005 klo 14.18 Mepiksessä?"

    No, tottakai toimii. Ainakin, jos olet Mepiksen asentanut kovalevylle - Debianhan tuo on. Debianille taitaa olla laajin pakettivalikoima (tämä ei ole väite/faktaa vaan ihan olettamus).

    Eri jakelujen erot ovat ihan muualla kuin siinä, toimiiko joku softa tai ei. Avoimen lähdekoodin ohjelmat toimivat periaatteessa kaikissa jakeluissa.

    Äänestä

  • tuo kirjoitti:

    Mepiksessä?

    Se on Mepiksessä mukana. Löytyy ihan valikosta. "Bittorrent client". Vaikeaako.

    Äänestä

on kai hyvä direct connect hässäkkä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hymm... kirjoitti:

Tietäiskö kukaan hyvää jako-ohjelmaa linuxiin. Pitäis saada pari biisiä imutettuu. Kokeilin imuroida "MUTE Filesharing" -ohjelmaa, mut en oikeen osannu asentaa/saada toimimaan sitä. Tietääkö kukaan hyvää muuta jako-ohjelmaa tai ohjeita saada toimimaan toi MUTE???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu