Kyllä on Suomalaisissa nuorissa täysiä sikoja,kun menee Juhannusfestareilla telttailualueen sisäpuolelle.Siellä on kaljatölkit ja muut romut pitkin aluetta levällään!!!Kait se noilla sioilla on kotonakin samanlaista!!!
Himoksen Sikajuhlat
Anonyymi
1587
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
"Kait se noilla sioilla on kotonakin samanlaista!!!"
Ei ne varmaan kotonaan sotke, festareilla voi sotkea ja sikailla, kun ei tarvii itse siivota.
Älkää olko huolissaan jokaisessa festarilipussa on huomioitu siivouskustannukset ja se tuo työpaikkoja,mitä enemmän siivouskustannukset maksaa niin seuraavan vuoden liput nousee 10-20€ ei ihmisillä joilla on rahaa ole kipukynnystä maksaa sitä mitä pyydetään.
Joo raharikkaathan siellä teltoissa lymyää , oikein kateeksi käy, kun pääsevät heinikoita sotkemaan :)
Tänä vuonna 139€ festarilippu on ens vuonna 149-159€ lukekaa tää vuoden päästä näin se vaan menee.Kaikki raha mikä liikkuu pyörittää yhteiskuntaa verot maksetaan .siivoojille töitä ja monelle ravintolan työntekiät,taksit ym.Eletään positiivisesti eikä aina valiteta .
Ehkä 10.000 eurolla tulisin noihin juhliin, siis että minulle maksettais. Ketä kiinnostaa ördaaminen ja sekoilu, eläinlaumakin on fiksumpi ja siistimpi?
Ja miltä luulette iskelmäfestareiden jälkeen siellä näyttävän? Ei nuo Keski-ikäiset ole sen siistimpiä, päinvastoin. Lapset viikonlopuksi mummolaan eikä millään ole väliä...
Useemmilla festareilla käyneenä suosittelen mennä kattomaan mimmosta jälkee Iskelmien festariporukka jättää. Nuoriso on nykyään siistimpää kun noi ikääntyneemmät, ainakin festarialueella. Säälittävää kattoo kun keski-iän ylittäneet naiset pukeutuu teinivaatteisiin ja örveltää yöllä umpikännissä puolialastomana pitkin himosta.
No älä mene katsomaan. Sillä konstilla et sinäkään pahoita pientä mieltäsi. Antaa milfien irroitella, jos riemurasia on vielä kondiksessa.
Silläpä en enää iskelmillä käy
Kannattaisi ehkä tehdä kävelysilta tien yli , josta väki poistuu keikkojen jälkeen.
Kun pelkkä liikenteenohjaus ( viiden auton pysäyttäminen tukoksi ) vaatii n. seitsemän toinen toistaan kuumempana käyvää järkkäriä .Siellä eräällekkin autoilijalle mylvivät patti punaisina , kun ei mennyt oikein putkeen.
toi silta on muuten helvata hyvä idea,vaikka sit väliaikanen,
miksei myös tunneli.
Aivan yhtä hyvin tunneli , ellei paremmin pitkällä tähtäimellä.
Hyvän leveänkin sillan voisi myös saada aikaiseksi vaikkapa rakennustelinetarpeista.
Pääsisivät tietyt järjestysmiehen liiviin sopimattomat yksilöt ylipätemään muualle kuin tieliikenteeseen.
Miten Himosfestarit vaikuttavat ilmaston lämpenemiseen ja lisääkö se yksityisautoilua?
Syödäänkö Jämsässä loppuvuosi mikromuovia?
kellekkä siellä tölkit kerätään ku joku äijänkäppyrä huuti joillekkin et ne on pokien tölkit näpit irti.