Netflix-propaganda vain jatkuu!

Anonyymi

Netflixin kaikki uudet elokuvat ja sarjat ovat täynnä "poliittista korrektismia" eli vasuriagendaa. Tässä pari kuvaavaa uutta poimintoa:

Ranskalainen elokuva "Suden kutsu" kuvaa modernin sukellusveneen miehistöä itäisen Välimeren kriisipesäkkeessä. Aluksen kaikki miehistön jäsenet ovat valkoisia eli kantaranskalaisia. Mutta aluksen kapteeni on arabi ja yliperämies mustaihonen!? Vaikka tuskinpa yhdessäkään ranskalaisessa sukellusveneessä on muuta ylipäällystöä kuin ranskalaisia. Saatikka molemmat ylimmät upseerit!

Toinen esimerkki on "Musta torni"-elokuva. Sehän perustuu Stephen Kingin kirjaan, jonka olen lukenut. Kirjan päähenkilö on selvästi valkoihoinen cowboy-pyssysankari. Mutta tuossa leffassa päähenkilöä esittää Englannissa asuva nigerialainen näyttelijä!?

Tällaista valkoisen miehen halveksuntaa taas tällä kerralla "viihteen" varjolla esittää tuo vasurikanava...

14

229

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kerrataan.

      Kirjoitin aiemmin, kuinka Netflixin Troija-nimisessä sarjassa sotasankari Akhilleusta esittää brittiläinen MUSTA näyttelijä? Siis kreikalaisten oma tarusankari!

      Samoin eräässä kuningas Arhurin legendaa esittävässä elokuvassa oli mustaihoinen Pyöreän Pöydän Ritari? Siis SAKSIEN tarustoa!

      Myös Robin Hood-elokuvassa oli mustaihoinen kakkospääosan esittäjä, vaikka itse tarussa kaikki olivat varmasti valkoisia?

      Näin JOPA eurooppalaisten kansojen tarustotkin sotketaan tähän monikulttuurisuus-valheeseen...

    • Anonyymi

      Netflix, Hollywood ja lähes koko muukin länsimaiden filmiteollisuus puskee kovasti myös feminististä agendaa.

      Näemme naisia kaikissa mahdollisissa HYVISSÄ asemissa, missä on oikeasti miehiä. Roiston rooli on varattu vain valkoisille heteromiehille.

      Jopa historialliset eliokuvat ja sarjat vääristellään, jotta saadaan naisia väkisin työnnetyä johtopaikoille. Noiden filmien perusteella luulisi, että keskiajalla Eurooppaa hallitsivat amatsonit!?

      • Anonyymi

        Kohta varmaan Väinämöistäkin esittää musta mies. Mannerheimiä on jo esittänyt.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kohta varmaan Väinämöistäkin esittää musta mies. Mannerheimiä on jo esittänyt.

        Ja varmaan myös albiinon roolisuoritukseen hetaan kuumeisesti sysimustaa näyttelijää. Sairasta touhua tällaiset väri ja seksuaalipropagandan tunkeminen joka paikkaan ja rasistiksi leimataan, jos et niele tätä puppua.


    • Anonyymi

      Minua ärsyttää kovasti tuo nykyinen vasuriagendan tuputus filmiteollisuudessa. Kysehän pitäis olla VIIHTEESTÄ!

      Mutta se ei ole mitään viihtymistä, jos pelkästään ärsyyntyy filmejä katsellessa. Todella törkeätä pilata yksi merkittävä viihteen muoto!

    • Anonyymi

      Tuon saman propagandatuutin ohjelmistossa löytyy Osmosis-niminen sarja, joka kuvaa tulevaisuuden parinvalintaa.

      Siinä tekoäly valitsee parit Pariisissa. Aina valkoinen eli ranskalainen mies tai nainen paritetaan ei-valkoisen kanssa! Kun taas ei-valkoinen paritetaan toisen ei-valkoisen kanssa.

      Ja kun esitetään luonnollisia huonoja parinvalintoja, joita tekoäly joutuu korjamaan, niin ne ovat aina kahden valkoisen muodostamia pareja?

      • Anonyymi

        Tuon sarjan opetus: Älä missään nimessä valkoisena ihmisenä ala suhteeseen toisen valkoisen ihmisen kanssa!

        Miltä kuulostaa? Kaiken huippuna sarjan tekijät ovat ITSEKIN valkoisia ihmisä?! Hulluksi on länsimaailma mennyt...


    • Anonyymi

      Katselin saman tuutin uutta Society-nimistä sarjaa. Sen ohjaaja ja kirjoittaja ovat naisia.

      Kaikki pahisten roolit ovat siinä varattuna valkoisille heteromiehille. Sen sijaan naiset ovat kaikki hyviksiä tai ainakin neutraaleja. Ei-valkoiset miehet ovat kaikki hyviksiä.

      Ai nin! Löytyi peräti YKSI hyvä valkoinen "mies". Ja kappas, Hän on se ainoa homo! ;-)

    • Anonyymi

      Vaikeaa löytää tänäpäivänä mitään filmiä, johon ei olisi tungettu jotain agendapropagandaa. Toisaalta helpompaa huomata piilotettu aivopesu, koska sitä on joka paikassa. Kunnon viihdettä ei taida olla enää olemassakaan.

    • Anonyymi

      Onko kukaan muu huomannut, että nykyisin länsimaisissa leffoissa ja sarjoissa käytetään persreikä(asshole)- haukkumanimeä VAIN valkoisista heteromiehistä!?

      Näin yhdessä leffassa, kuinka valkoinen mies oikein ITSE kutsui itseään sillä nimellä! Varmaan hän tajuaa tilanteen, mutta mitä näyttelijä voi? Jos protestoi, niin jää ilman töitä.

      Kuvitelkaapa, että esim. vain mustia heteromiehiä kutsuttaisiin peräreiksi! Mitä luulette, miten siihen suhtautuisi esim. valtamediat?

      Ps, Ironisen koomista on se, että homomiehiä ei missään tapauksessa kutsuta peräreiksi!? ;-)

    • Anonyymi

      Netflixin The great hack on kyllä melkoinen propaganda dokumentti ajoitettuna näin lähestyviä usan pressanvaaleja :D

      • Anonyymi

        Minä ktaselin sen trailerin. Siihne katseluni jäikin.

        Tietysti siinäkin ehdittiin tuoda esiin, kuinka muka brexit-äänestyksen ja ja Trumpin voittoon liityi jotain nettimanipulointia?

        Vaikka muistan hyvin, kuinka luin Time-lehdestä Obaman vaalivoitosta. Vasuritoimittajat oikein kilpaa kehuivat, kuinka ennätyksellisen laajasti ja tehokkaasti Obaman kampanja hyödynsi internetiä ja somea!?

        Siis Obaman tapauksessa nettmanipulointi on hyvä asia, mutta Trumpin tapauksessa paha??? Huhhuh...


    • Anonyymi

      Olen huomannut selvän muutoksen vain parin vuoden sisäällä. Nykyään oikeastaan kaikki uudet Netflix-tuotannot ovat täynnä vasuriagendaa.

      Lisänä on taktiikka! Usein jonkun sarjan ensimäisissä jaksoissa on vähän tai ei ollenkaan agendaa. Siten sitä lisätään pikku hiljaa, kun oletetaan katsojan jääneen koukkuun!

    • Anonyymi

      Netflixin "elokuva" Exodus on täysin vääristelty. Toivoin näkeväni vanhan Exodus elokuvan, mutta uusi versio olikin islamin saastuttama. Netflix esittää kristinuskosta vieraantuneita, okkultisttisia, epätoivoisia, tyhjänpäiväsiä, hirveiden rikosten repimiä ihmisiä. Kaikki elävä usko Jumalaan, kristinusko on poissa. Jos joku on kristitty, niin hän luopuu uskosta, kristillisestä tehtävästä tai sitten hän on arveluttava sekoilija. Netflixin teemana on myös homoilu ja lesboilu, näitä esitellään auliisti ja todellakin liikaa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ajattelen sinua nyt

      Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
      Ikävä
      29
      2468
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      132
      2385
    3. Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin

      Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti
      Ikävä
      14
      1851
    4. Yritys Kannus

      Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett
      Kannus
      15
      1673
    5. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      73
      1277
    6. Oletko täällä mies?

      Mitä mietit? ❤️ varmistan vielä, että onhan kaikki ok meidän välillä?
      Ikävä
      106
      1234
    7. Mies kadonnut

      Kukas siellä kolarissa on kadonnut
      Kolari
      17
      1232
    8. Eikö ole jo ihan sama luovuttaa

      Meidän suhde ei ikinä toimisi.
      Ikävä
      93
      967
    9. Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa

      Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks
      Lieksa
      134
      877
    10. Kuin sonnilauma

      Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon
      Kuhmo
      19
      868
    Aihe