Kylällä liikkuu sitkeä huhu että kylän pahin juoppo ja pahin naisten pahoin pitelijä olis kuollut tukehtumalla lihapullaan ei uskois !
sitkeä huhu
Anonyymi
18<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Kyllä se näin on, nyt saavat Sysmän naiset olla rauhassa. Valitettavasti paikkakunnalla ALKOn liikevaihto romahti.
Hei, sentään jotain kunnioitusta vainajia kohtaan. Mistähän muuten huhut ovat lähteneet taas liikenteeseen? Niin tai näin kävi tämän elämän kohdalla, kannattaisi edes pientä sivistystä omata. Sitä ei vain ole näiden pellejen kanssa.
No eipä tämäkään kaveri paljon naisia kunnioittanut eikä paljon muitakaan kyllä hän senverran railakasta elämää vietti ! Ja tämä laji on uusiutuva luonnon vara ettei sukupuuttoon ihan heti kuole uusia ALKON MANNEKIINEJA kasvaa kokoajan lisää ettei kannata suojella !
Kaikki jotka ovat alkoholisteja ja juovat itsensä sairaala kuntoon ja kuolemaan ei pitäisi yhteiskunnan varoilla kuntouttaa koska se on tietoinen valinta ja oma vika ei siitä voi syyttää kuin itseään ei ketään käsketä juomaan viina on viisasten juoma samoin huumeet eivät ole edes laillisia jokaisen se pitäisi tietää ei pitäisi ottaa edes ensimmäistä nappia kokeilumielessäkään !
Tuntuu aika hölmöltä että kaveri kuolee " ns " lihapalaan kun on koko ikänsä ryypännyt että ihmetellä täytyy !
Eiköhän se siihen viinaan kuollu.
Joo kyllä ne rapajuopot ovat sysmästä häviämässä kiitettevää tahtia mutta ikävä kyllä uusia tulee lisää koko ajan ja viellä hullumpia sekakäyttäjiä ovat aivan sekaisin ja arvaamattomia että voi voi sentään täytyy ihmetellä etteikö nuorilla ole mitään järkevää elämän suuntaa että seuratkaa vanhemmat mitä jälkikasvunne puuhailee !
Ja sama meno jatkuu vaikka kaverit putoaa rivistä juodaan ja tapellaan entiseen malliin luulisi pikku hiljaa alkaa pelottamaan kun viikatemies tulee aina lähemmäs ja lähemmäs ja koska tulee omalle kohdalle kannattais vähän miettiä ! kaikki hauska loppuu aikanaan aivan varmasti !
Lopettaisit jo ryyppäämisen, kun olet sitä noin paljon pohtinut.
Ei ole mitään puolusteluja täysin faktahomma !
Vaikka luulisi että spriissä säilyy niin lahoaa kumminkin !
Sossunkin kassa kovilla näin helteillä kun näitä hampaattomia törkyturpia ja puli akkoja janottaa vaikka eivät mitään teekkään niinhän sitä sanotaan että joka ei työtä tee olkoot myös syömättä toki juoda pitää ettei nestehukka yllätä joutuu pian tiputukseen ja sekin maksaa !
Sivistyksen taso näkyy selvästi tietyistä asioista. Yksi niistä on kuolleiden kunnioitus.
Eipä paljon kannata kunnioitaa ainakaan niitä jotka juovat itsensä hengiltä eiväthän nämä kunnioita edes itseäänkään saatika muita heillä ei ole elämässä mitään suuntaa että sillein ! Ja jos ei aamulla herätessä ole mitään muuta kuin kännin hankiminen niin eipä paljon sympatiaa löydy !
Nuolissuolla ja kirkkomaalla on vielä tilaa ?
Myös Kolarinkankaalle sopii vielä muutama.
Kyllä niitä alkon mannekiinejä näkyy täällä sysmässä riittävän ja uusia tulee kokoajan lisää että ei ole sukupuuttoon kuolevaa lajia ei tarvi suojella !
Loppuihan naisten pahoinpitely ainakin vähäksi aikaa täytyy vaan ihmetellä mitä ne naisetkin tässä kaverissa näki oli meinaan senverran kuuluisa että olis pitänyt kyllä tietää minkälainen tyyppi on kyseessä mutta viina tietättää kaikenlaista hölmöä !