Tunnistettava esine

Anonyymi

Tämä ei taida olla ihan oikea paikka tälle, mutta ajattelin, että täällä saattaisi olla vanhoista esineistä tietäviä henkilöjä paikalla. Osaisiko joku sanoa, mikä esine tämän linkin takaa löytyy ja mikä sen käyttötarkoitus on mahdollisesti ollut?

https://aijaa.com/gtZ7wD

3

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näyttää sellaiselta millä karstataan villaa.

    • Mielenkiintoisen näköinen kapine. Ihan kuin sillä voisi kiristää jotain (tai sitten ei).
      Kerro vähän tarkemmin, esim kuinka pitkä se on? Mitä tapahtuu kun kahvasta kiertää? Kuinka pitkä ja paksu tuo telan näköinen on, ja liikkuko se kierrettäessä? Onko se ruuvi koko vempaimen pituinen.
      Ikäänkuin olisin joskus nähnyt moisen, mutta en muista missä ja milloin.

    • Anonyymi

      Mä luulen, että esine liittyy jollain tavalla villan käsittelyyn, kuten toinen kommentoija arveli. Se oli hamppuraudan vieressä.

      Tuo esine on n. 40 cm pitkä, paksuudeltaan n. 4-5 cm. Kun kahvasta kiertää, niin esiin tulee tosiaan ruuvi, mutta en uskaltanut pitkään sitä ruuvailla. Tuo uloin osuus on paksua nahkaa, muuten esine on puuta.

      Mietin, että jos tuolla on villaa karstattu, niin miten se villa on saatu pysymään tuon nahkaisen esineen pinnalla? Kyselee tietämätön. :D

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      90
      1466
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1023
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      382
      857
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      155
      843
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      727
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      719
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      668
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      631
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    Aihe