Sängynalustan pyyhkiminen

Anonyymi

Kuuluuko kotisiivoojan työhön sängynalta imuroiminen ja pyyhkiminen? Minusta se kuuluu, mutta miksi jotkut eivät tehe niitä.

7

71

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sovitusti, kuten maailma muuttuu. Röllikin makailee erilaisten sähköhellojen kaa.

    • Anonyymi

      Tietysti sängynaluset kuuluu siivoukseen.

    • Anonyymi

      Ei ne sellaiset siivoojat kotonaankaan kai siivoa sängynalusiaan. Kuinka ne voisi tajuta tehdä sitä jonkun muun asunnossakaan? Olettavat myös tietysti, ettei kukaan tarkista heidän työn jälkeä. Hutiloivat ja hosuvat siksikin, että pääsevät nopeammin lähtemään.
      Imurin liikekin on niin nopea, ettei suutin ehdi näillä hoppusiivoojilla imaisemaan kunnolla pölyjä ja roskia pois.
      Kyllä huolellinen, luotettava siivooja on tänäpäivänä kultaakin kalliimpi.

      • Anonyymi

        Samaa mieltä. Nyt parhailla siivoojilla on vara valita kohteensa.


      • Anonyymi

        Minkähän takia joidenkin sängynalusta on niin pölyinen, että siinä menee aikaa, kun sen tekee kunnolla? Ihmisillä on parisängytkin niin leveitä, ettei imurikaan yllä sen alle. On nimittäin oikein ahdasta mennä kontalleen. Jos ne sängynjalat olisivat korkeita niin silloin siivooja voisi mennä sängynalta mahalleen, että ne tulisi kunnolla siivottua. Sängyn alta täytyisi joka päivä ne imuroida ja pyyhkiä. Kyllä ihmiset ovat nykyään saamattomia.


    • Anonyymi

      Kotisiivoojalle kuuluu ainoastaan sängyn alle mahdollisesti joutuneet setelit pienen palkan lisäksi.

    • Anonyymi

      Suosittelisin vaan siivoajan vaihtamista... Ei kannata omia hermoja raastaa ja vielä maksaa siitä rahaa.
      Itselleni kävi tuuri, että ekalla kerralla sattui hyvä siivooja. https://www.freska.fi/siivous ,tuolta hommannut omani. Ollaankin sovittu, että vain kyseinen siivoaja tulee käymään kerran kahdessa viikossa.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      74
      2932
    2. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      64
      2773
    3. Muutama syy

      Sille miksi IRL kohtaaminen on hänelle vaikeaa
      Ikävä
      68
      1822
    4. Tykkään susta

      Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä
      Ikävä
      17
      1659
    5. Onko kaivatullasi

      Hyvä vai huono huumorintaju?
      Ikävä
      24
      1657
    6. Estitkö sä minut

      Oikeasti. Haluatko, että jätän sun ajattelemisen? :3
      Ikävä
      20
      1600
    7. Onko kaikki hyvin, iso huoli sinusta

      Miten jakselet? Onko sattunut jotain ikävää. Naiselta
      Ikävä
      19
      1518
    8. Tiedätkö tykkääkö

      Kaivatustasi siinä mielessä joku muukin kuin sinä itse
      Ikävä
      48
      1297
    9. Millainen meno

      Viikonloppuna? Mulla hirvee vitutus päällänsä. Onko muilla sama tunne??
      Ikävä
      38
      1263
    10. Onko meillä

      Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko
      Ikävä
      9
      1259
    Aihe