Sattuisiko joku tietämään pysäköinnistä Metropolian Myllypuron kampusalueella, että onko ilmaista/sopuhintaista parkkipaikkaa opiskelijalle lähistöllä? Onko ruuhkaista?
Pysäköinti Metropolian Myllypuron kampuksella
8
7991
Vastaukset
- Anonyymi
Lyhyesti, EI.
Näppärä joukkoliikenne ja silleen. Mukava tulla kauempaa, dösää käyttämään vain.
Jokin kauppakeskus on siinä, varmaan 3€/h- Anonyymi
Näin pelkäsinkin. Kiitti kommentista!
- Anonyymi
jos jaksat kävellä vähän niin voit jättää auton vähän kauemmaksi esim 600-500 metrin päähän eikä tarvii maksaa.
- Anonyymi
Ei kuulosta yhtään pöllömmältä ajatukselta. Kiitokset anonyymille!
- Anonyymi
Noniin nyt on Alakiven pallo halliinkin pysäköintiin lasitettu 4h aikaraja.
Näin opiskelijaa juoksutetaaan kesken päivän autoa siirtämään. Kumma paikka Hki kun ei halua muualta autolla saapuvia opiskelijoita ottaa vastaan.
Muista kiekko, tai Pate iskee...- Anonyymi
Miksi Hki haluaisi tukea vieraspaikkakuntalaisia köyhiä opiskelijoita? Auto on, mutta ei varaa/halua maksaa edes pysäköinnistä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi Hki haluaisi tukea vieraspaikkakuntalaisia köyhiä opiskelijoita? Auto on, mutta ei varaa/halua maksaa edes pysäköinnistä.
Vastaus on tuossa mitä kirjoitit. Auto on.
Siihenpä ne rahat yleensä kaikki menee.
Kuvitteletko että jos on auto niin on automaattisesti myös ylimääräistä sukanvarressa? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vastaus on tuossa mitä kirjoitit. Auto on.
Siihenpä ne rahat yleensä kaikki menee.
Kuvitteletko että jos on auto niin on automaattisesti myös ylimääräistä sukanvarressa?Jos on varaa pitää autoa niin luulis olevan varaa sen ylläpitoon ja kustannuksiin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu2047391Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1303320Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161964"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?611942Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p621879- 191829
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am841827Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61695Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171571- 791514