Esinahka irti

Oon 11 ja mun esi nahka sielt alhaalta puolillee jotenki irti ja jos siihe koskee nii se vähä kirvelee ja se o vähä punane nii onks se normaalii
262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Anteeksi että olen tosikko, mutta ei tuohon pysty sanomaan mitään ellei näe. Mene lääkärille jos olet oikeasti huolissasi.

Äänestä

Vähän vaikeaahan se on tuon perusteella sanoa. Se kirvelyn normaalius riippuu ihan siitä, että mihin kohtaan koskiessa se tuntuu.

Jos kosket sitä osaa peniksestäsi, joka paljastuu sen esinahan alta - eli terskaa - niin se kyllä kirvelee varsinkin alkuun, koska terska on herkkä. Ja kyllähän se punoittaakin.

Peniksen ulkopinnan koskettelun ei kuitenkaan pitäisi kirvellä, eikä oikein punoittaakaan.

Jos peniksesi on kuitenkin ollut aina samanlainen, niin en usko olevan syytä huoleen. Ja jos sitä ei kirvele silloin, kun et koskettele sitä, eikä siitä vuoda verta, niin ei se ainakaan vakavaa ole.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Oon 11 ja mun esi nahka sielt alhaalta puolillee jotenki irti ja jos siihe koskee nii se vähä kirvelee ja se o vähä punane nii onks se normaalii

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu