Oon 11 ja mun esi nahka sielt alhaalta puolillee jotenki irti ja jos siihe koskee nii se vähä kirvelee ja se o vähä punane nii onks se normaalii
Esinahka irti
2
61
Vastaukset
- Anonyymi
Anteeksi että olen tosikko, mutta ei tuohon pysty sanomaan mitään ellei näe. Mene lääkärille jos olet oikeasti huolissasi.
Vähän vaikeaahan se on tuon perusteella sanoa. Se kirvelyn normaalius riippuu ihan siitä, että mihin kohtaan koskiessa se tuntuu.
Jos kosket sitä osaa peniksestäsi, joka paljastuu sen esinahan alta - eli terskaa - niin se kyllä kirvelee varsinkin alkuun, koska terska on herkkä. Ja kyllähän se punoittaakin.
Peniksen ulkopinnan koskettelun ei kuitenkaan pitäisi kirvellä, eikä oikein punoittaakaan.
Jos peniksesi on kuitenkin ollut aina samanlainen, niin en usko olevan syytä huoleen. Ja jos sitä ei kirvele silloin, kun et koskettele sitä, eikä siitä vuoda verta, niin ei se ainakaan vakavaa ole.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791766
- 108987
- 94874
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19693- 52674
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42578Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m166531Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45518Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä25497Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;193466