olen 19v ja laskettuun aikaan on enää vähän alle 2kk jäljellä... ajatus siitä että joudun imettään tätä lasta ku se syntyy ahdistaa.
Onko imettäminen pakollista?
Mitä pitäisi tälläisessä tilanteessa tehdä? Jutella lääkärille tai kääntyä neuvolan puoleen?
en tahdo imettää.... APUA?!!
2
970
Vastaukset
- Anonyymi
Edelleen kaipailisin apuja kun laskettuaikakin uhkaavasti lähenee! t. ap/oj
- Anonyymi
Ei ole pakko imettää. Kaikki eivät voikaan. Jos haluat mieluummin raahata vastiketta kaupasta ja joka paikkaan mukana sekä pestä ja keittää tuttipulloja jatkuvana rumbana, niin se on ok. Yöllä vaihtoehtona käännät kylkeä imettämään tai sitten laahustat keittiöön lämmittämään vastiketta vauvan huutaessa. Tosin pullovauva voi syödä harvemmin yöllä (laiha lohtu).
Varaudu sitten siihen, että sairaalassa tai neuvolassa on vähintään yksi kiiluvasilmäinen imetysfanaatikko, jonka mielestä imettäminen on elämän ainoa sisältö. Tosin siitä juuri saan ymmärrystä sinua kohtaan, koska aloin sen hullutuksen johdosta jo itsekin hetkeksi inhota imettämistä. Totuus on kuitenkin, että imetys on hyvin toimiessaan tosi kätevä tapa ruokkia vauva. Mutta hyviä niistä vastikkeellakin ruokituistakin tulee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703159
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942055- 551962
- 421594
- 401570
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61093