Aurinkokin tietää

Lutakossa paistaa tänäänkin aurinko vaikka muualla on pilvistä. Rahalla saa paistettakin.
359
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joo mutta moni kakku päältä kaunis! Rakennusvaiheessa on oltu kauhuissaan siitä mihin on alettu rakentamaan!! Tuon kauniimpaa nimeä ei mitenkään ole voitu alueelle antaa.

1Äänestä
  • Lutakossa ei ole mitään kaunista koko alue pilattu betoniviidakolla ja valtava aukio paistaa tyhjyyttään millä ei loppupeleissä mitään virkaa.
    Pussikalja jengiläiset örveltää satamassa on se hienoa

    Äänestä

sorsastajan tielä & kanki tielä muljua tuulen suojaan & löy ly kau ha per c c

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Lutakossa paistaa tänäänkin aurinko vaikka muualla on pilvistä. Rahalla saa paistettakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu