Missäpäin ovat Suomen komeimmat hiidenkirnut?
Suomen upeimmat hiidenkirnut
7
134
Vastaukset
Jep, Askolan Kirnukalliot ovat todella hienot!
- Anonyymi
Kemiönsaarella, Purunpään Jungfruholmen.
- Anonyymi
Imatran Kruunupuistossa on paljon mutta pieniä.
- Anonyymi
No kyllä yhdellä Mirkulla oli sellainen kirnu että antoi hiidenmoiset kyydit!
- Anonyymi
Eiköhän ne edelleen ole Mikkelissä. Ainakin yhdessä on vielä kivetkin. Toinen on aika syvä ja laaja.
Valitettavasti mikkeliläiset eivät ymmärrä niidenkään matkailuarvoa. Nehän sijaitsee Pursialan teollisuusalueella, niin ei tarvitse niistä tehdä mitään nähtävyyksiä.
Tämäkin on yksi hyvä esimerkki mikkeliläisten äärimmäisestä tyhmyydestä. Huipussaan se tyhmyys on tosin "paskalaitoksen" rakentamisessa. Siellä maksaa kohta paskantaminen niin paljon että heikoimmilla pidätyskyvyillä lurahtaa housuun.
Alkuun taisi olla hinta 40 miljoonaa, mutta nyt hinta on jo 75 miljoona, eikä paska edes putkissa kulje vielä.
Lienee Mikkelin "paskalaitoksesta ollaan kehittämässä maailman kalleinta turistinähtävyyttä, ja silloin ei hiidenkirhuilla ole mitään virkaa.
HYVÄ MIKKELI, JUURI NÄIN PÄÄSTÄÄN MATKAILUN HUIPULLE, VAIKKA PASKANTAMALLA. - Anonyymi
Askolassa ehdottomasti!
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1263890Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans73335- 793207
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe563199- 193195
- 292845
- 542597
- 462383
- 672347
- 192307