Voi vittu nyt kun menin suututtamaan äidin

Hei te ootte varmaan suututtanu teidän porukat joskus sillain ihan huolella. Ni mä tein sen nyt ja siis en ensimmäistä kertaa, mutta nyt mulla ois aikaa suunnitella joku suostumisjuttu et ne ei suuttuis niin paljoo. Tiiätteks mitää semmosia hyviä keinoja mil sais äidin leppymään? Kaikki ideat otetaan vastaan wohoo!

5

262

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Käy kukkakaupassa ostamassa joku kukka ja mene sen kanssa pyytämään anteeksi. Sellainen kerubityylinen puppy face kasvoilla ja aimo annos nöyryyttä asenteessa edistävät asiaa.

      • vaikuttaa hyvältä idealta. Testiin!


      • jätski kirjoitti:

        vaikuttaa hyvältä idealta. Testiin!

        Jäi sanomatta, että ei haittaa, jos oikeasti tarkoittaa, mitä sanoo. Äidit ovat monesti hyviä vainuamaan teeskentelyn.


    • Anonyymi

      Pääset halvemmalla kun pyydät anteeksi ja
      kerrot pitäväsi heistä.
      Vie ilta kahville.

    • Anonyymi

      Pyydä anteeks sydämestäs. Se ei välttämättä merkkaa mitään niille ja jos merkkaa ne ei välttämättä näytä sitä, mutta siitä tulee sulle parempi olo. Ja se on erittäin tärkee taito aikuisiässä, nyt sulla on kultainen tilaisuus opetella.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen

      Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.
      Maailman menoa
      186
      2850
    2. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      22
      2374
    3. Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!

      Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!
      Maailman menoa
      161
      1108
    4. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      400
      1105
    5. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      69
      1040
    6. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      417
      1002
    7. Kai odotan että

      Juokset vielä perässäni
      Ikävä
      67
      928
    8. Kerrohan T miehelle yksi syy

      Miksi hänen tulisi kaivata sinua?
      Ikävä
      113
      865
    9. Rakas, haluan sut niin hulluna kuin olet, tiedän jo sun pakkomielteet ja muut jutut, ihana naiseni

      Kunhan et minun takia satuta itseäsi tai muita, minulla nyt ole niin väliä. Rakas mä ymmärrän ja näen kaiken, sun suure
      Ikävä
      48
      774
    10. Ja taas oli vappu. Ja jokavuotinen ulina siitä kuinka juhlinnasta syntyy roskaa.

      Pitäsköhän vaan juhliminen kieltää. Voitais kaikki viettää vaputkin vaan neljän seinän sisällä puhelimiamme hiplaten
      Maailman menoa
      143
      731
    Aihe