Perustuslaki !!

Takaa sananvapauden.Kuka ja millä oikeudella poistaa kirjoituksia,mielivaltaisesti.
Olen lopettanut ,kertaalleen kirjoittelun,mutta uskoin,että sisältö voisi elpyä,tulla asiallisemmaksi,mutta tulos on nähty.Kun otsikkoa noudatetaan,niin se ,joka niitä poistaa ,saa kyllä selittää,miksi?
LOPETANKO TAAS !!!!!

23

217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tästä saavat kärsiä,niin enemmistöt kuin vähemmistöt.

    • Tästä saavat kärsiä,niin enemmistöt kuin vähemmistöt.Onko perustuslailla merkitystä ?

    • Anonyymi

      Tämä toiminta (sensuuri) on juuri sitä mistä perussuomalaiset varoittelevat, eli heidän mielestä sananvapauteen ei pitäisi mennä puuttumaan!

      Nykyisen vihervasemmistolaisen hallituksen puolueethan ovat entisen venäjän ja itäsaksan alueelta joten ei ole ihme että kaikenlainen sensuuri, varsinkin kun ollaan asioista eri mieltä, niin kukoistaa!

      Mistähän oikeastaan mahtaa johtua että hallituksessa ei ole kuin yksi aidosti kotimainen puolue? Onkp meillä suomalaisilla niin huono itsetunto että emme edes kehtaa olla aidosti suomalaisia?

    • Nimimerkit rohkeasti esiin. Eivät kaikki vi olla "anonyymejä".
      Kirjoitusten poistoja ei kukaan selitä.Jokuhan siitä vastaa,eikö.

      • Kirjoitukset ovat kuin samasta kynästä,kun persoonallista nimimerkkiä ei ole.Sinänsä ihan sama kuka lopulta tekstin suoltaa.


    • donluis

      Nimimerkin käyttö kirjoituksen osana vesittää sen ,ettei toisen nimimerkkiä voi käyttää.Siinä mielessä huono tapa.

    • Toivotonta !!!!!

    • Von paljastaa,kirjasin Kerttusedän nimimerkin ,välttääkseni asiattomuuksia.Ei auttanut. Alhainen temppu jota pyydän anteeksi.P.S. Nimimerkki on edelleen minun käytettävissä.

      • Kun palstalla häiriköi Kerttusetä,niin "hikeennyin"ja kirjauduin Kerttusetänä.No sehän ei hillinnyt,johti vain pieneen muutokseen oikean kertun nimimerkissä,joten näin se meni. Enimmäkseen kirjoitan don Luis nimimerkillä. Huom.don on vähän niinkuin herra ja Luis on vasta tämä nimi,joten kirjoitusasu on don pienellä ja nimi isolla alkukirjaimella.


    • Vasta sitten on toivotonta.Toistaiseksi en ole poistattanut mitään.

    • Anonyymi

      Sananvapaus tarkoittaa sitä että voit vaikka itseksesi sanoa mitä huvittaa. Kenenkään ei ole pakko sitä julkaista. Kannattaa kirjoittaa jotain järkevää niin on parempi mahdollisuus että se julkaistaan.

    • Kumpa kirjoitusten järkevyys johtaisikin siihen,että se julkaistaan.Joku saa juttunsa läpi "vähemmällä järjellä" ja toinen taas,enemmällä ei.Kiusantekoa,jota on vaikea todistaa.

    • Anonyymi

      Sananvapaus tarkoittaa sitä, että saat kirjoittaa ja julkaista ihan mitä tahansa, kunhan kirjoituksesi ei riko lakia.

      Sen sijaan sananvapaus EI tarkoita sitä, että joku olisi velvollinen julkaisemaan kirjoituksesi.

      Tämän palstan, kuten varmaan kaikki muutkin nettipalstat, omistaa joku. Omistaja päättää, mitä hänen omistamallaan palstalla julkaistaan. Jos joku ei ole siihen tyytyväinen, hän on tervetullut perustamaan oman palstan ja kirjoittamaaan sinne ihan mitä haluaa, lain puitteissa tietysti.

    Ketjusta on poistettu 128 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      173
      6634
    2. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      79
      3680
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      113
      3580
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      76
      2878
    5. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      44
      2440
    6. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      65
      2273
    7. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      121
      1829
    8. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      54
      1308
    9. Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin

      Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta
      Maailman menoa
      376
      1303
    10. Miksi suorittamisesta tulee

      Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a
      Sinkut
      53
      1116
    Aihe