Perustuslaki !!

Takaa sananvapauden.Kuka ja millä oikeudella poistaa kirjoituksia,mielivaltaisesti.
Olen lopettanut ,kertaalleen kirjoittelun,mutta uskoin,että sisältö voisi elpyä,tulla asiallisemmaksi,mutta tulos on nähty.Kun otsikkoa noudatetaan,niin se ,joka niitä poistaa ,saa kyllä selittää,miksi?
LOPETANKO TAAS !!!!!

23

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tästä saavat kärsiä,niin enemmistöt kuin vähemmistöt.

    • Tästä saavat kärsiä,niin enemmistöt kuin vähemmistöt.Onko perustuslailla merkitystä ?

    • Anonyymi

      Tämä toiminta (sensuuri) on juuri sitä mistä perussuomalaiset varoittelevat, eli heidän mielestä sananvapauteen ei pitäisi mennä puuttumaan!

      Nykyisen vihervasemmistolaisen hallituksen puolueethan ovat entisen venäjän ja itäsaksan alueelta joten ei ole ihme että kaikenlainen sensuuri, varsinkin kun ollaan asioista eri mieltä, niin kukoistaa!

      Mistähän oikeastaan mahtaa johtua että hallituksessa ei ole kuin yksi aidosti kotimainen puolue? Onkp meillä suomalaisilla niin huono itsetunto että emme edes kehtaa olla aidosti suomalaisia?

    • Nimimerkit rohkeasti esiin. Eivät kaikki vi olla "anonyymejä".
      Kirjoitusten poistoja ei kukaan selitä.Jokuhan siitä vastaa,eikö.

      • Kirjoitukset ovat kuin samasta kynästä,kun persoonallista nimimerkkiä ei ole.Sinänsä ihan sama kuka lopulta tekstin suoltaa.


    • donluis

      Nimimerkin käyttö kirjoituksen osana vesittää sen ,ettei toisen nimimerkkiä voi käyttää.Siinä mielessä huono tapa.

    • Toivotonta !!!!!

    • Von paljastaa,kirjasin Kerttusedän nimimerkin ,välttääkseni asiattomuuksia.Ei auttanut. Alhainen temppu jota pyydän anteeksi.P.S. Nimimerkki on edelleen minun käytettävissä.

      • Kun palstalla häiriköi Kerttusetä,niin "hikeennyin"ja kirjauduin Kerttusetänä.No sehän ei hillinnyt,johti vain pieneen muutokseen oikean kertun nimimerkissä,joten näin se meni. Enimmäkseen kirjoitan don Luis nimimerkillä. Huom.don on vähän niinkuin herra ja Luis on vasta tämä nimi,joten kirjoitusasu on don pienellä ja nimi isolla alkukirjaimella.


    • Vasta sitten on toivotonta.Toistaiseksi en ole poistattanut mitään.

    • Anonyymi

      Sananvapaus tarkoittaa sitä että voit vaikka itseksesi sanoa mitä huvittaa. Kenenkään ei ole pakko sitä julkaista. Kannattaa kirjoittaa jotain järkevää niin on parempi mahdollisuus että se julkaistaan.

    • Kumpa kirjoitusten järkevyys johtaisikin siihen,että se julkaistaan.Joku saa juttunsa läpi "vähemmällä järjellä" ja toinen taas,enemmällä ei.Kiusantekoa,jota on vaikea todistaa.

    • Anonyymi

      Sananvapaus tarkoittaa sitä, että saat kirjoittaa ja julkaista ihan mitä tahansa, kunhan kirjoituksesi ei riko lakia.

      Sen sijaan sananvapaus EI tarkoita sitä, että joku olisi velvollinen julkaisemaan kirjoituksesi.

      Tämän palstan, kuten varmaan kaikki muutkin nettipalstat, omistaa joku. Omistaja päättää, mitä hänen omistamallaan palstalla julkaistaan. Jos joku ei ole siihen tyytyväinen, hän on tervetullut perustamaan oman palstan ja kirjoittamaaan sinne ihan mitä haluaa, lain puitteissa tietysti.

    Ketjusta on poistettu 128 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      66
      3992
    2. Pride-rautu korvaamaan kirjolohi

      Kekkosen saatanan tunari meni muuttamaan aikoinaan sateenkaariväen kalan nimen. Unkarin vallankumouksen innoittamana n
      Maailman menoa
      15
      2097
    3. Purran aikaisemmat kannattajat siirtyneet Lindtmanin leiriin

      Melkoinen muutos on käynnissä Suomen politiikan kentällä. Tulevista häviäjistä on hirmuinen kiire päästä ajoissa voittaj
      Maailman menoa
      6
      1867
    4. Olen parasta a-luokkaa

      Kerron nyt teille, että olen äärimmäisen utelias, ja iitserakas ihminen. Teen paljon aloituksia itseäni koskien ja tunge
      Sinkut
      36
      1224
    5. 27
      1209
    6. Se mua jotenkin harmittaa

      Et ko sulla ollu näin paljon selvästi mielenpäällä ollut kaikkea, kysymyksiä, neuvoteltavia asioita ja huolenaiheita, et
      Suhteet
      9
      915
    7. Shakki ja matti

      Toivoisin, että olisit läsnä ja tukena arjessani. Et edes tietäisi, että se olen minä tässä ja täällä vain. Olisi asioit
      Ikävä
      70
      828
    8. Oot tosi epätavallinen

      ja erikoinen nainen. Tykästyä ikihyviksi sun kaltaiseen naiseen, mitä tästä pitäis edes ajatella.
      Ikävä
      40
      784
    9. Tuntuu että sulla on uusi ihastus

      Toivottavasti vain harhailen.
      Ikävä
      38
      710
    10. Peuran liikenne ajovaloissa

      Haittaako se jos bussit on romuja ja käyttökiellossa? https://www.ilkkapohjalainen.fi/avi-loysi-kahdeksan-puutetta-kaup
      Ähtäri
      24
      674
    Aihe